Мешканці Львівщини, які втратили житло від ракетного удару, отримають компенсацію

Власники житла, чия оселя була знищена, можуть подати заяву на отримання компенсації для придбання нової квартири чи будинку. Зробити це можна через застосунок Дія.

07.08.2023
Мешканці Львівщини, які втратили житло від ракетного удару, отримають компенсацію

Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОВА.

Отримати компенсацію зможуть тільки одноосібні власники житла, яке:

  • зруйноване через бойові дії після 24 лютого;
  • не підлягає відновленню;
  • розміщене на неокупованій території та не в зоні активних бойових дій

Щоб подати зачву, потрібно надіслати інформаційне повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно (якщо ще не було подане). Після цього подати заяву на отримання компенсації, скориставшись послугою єВідновлення в застосунку Дія Для подання заяви потрібно: • вибрати пільгову категорію, якщо є • надати контактні дані • замовити довідку про несудимість у Дії.

Саму ж компенсацію надаватимуть заявникам у формі електронного житлового сертифікату. Його можна буде використати для купівлі житла на первинному чи вторинному ринках, або ж інвестиції в майбутню нерухомість.

Розмір компенсації встановлюватиметься комісією при органах місцевого самоврядування на основі регіонального коефіцієнта вартості 1м2 житла в області, згідно з «Постановою КМУ № 600».

Згодом відкриють можливість подачі заяви на отримання компенсації через ЦНАП, нотаріуса та орган соціального захисту.

Додаткову інформацію можна отримати на сайті програми єВідновлення в розділі «Зруйноване житло».

Наступним етапом розвитку програми допомоги буде виплата коштів для будівництва нового приватного будинку на власній земельній ділянці. Відповідний механізм наразі розробляє Міністерство відновлення.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.