Історія

14:38
Сьогодні річниця злочину в с. Малковичі. Рідному селі мого діда Антона
Село знаходиться у декількох кілометрах від Перемишля у Польщі. У березні цього року мені з родиною вперше вдалось відвідати братську могилу у цьому селі.
14:40
Як в Старій Солі вішали Юду
Понад сто років тому в давньому галицькому містечку Стара Сіль (тепер — селище між Старим Самбором і Хировом на Львівщині) існував цікавий великодній звичай, пов’язаний зі зрадником Христа — Юдою. Цей звичай так і називали — “Юда”.
12:31
85 років тому для українців розпочалася Друга світова війна
Фашистська Угорщина, що приєдналася до тоталітарного Троїстого пакту Берлін-Рим-Токіо 1940 року, без оголошення війни ввела свої війська на територію Закарпатської області сучасної України, де з жовтня 1938 діяла автономна республіка Підкарпатська Русь (у складі Чехословаччини), а з березня 1939 - незалежна республіка Карпатська Україна.
11:07
Благодійник з Польщі викупив документ для українців з прізвищами НКВДистів Дрогобича
В Україну повернули унікальне історичне джерело: домову книгу 1939-1941 років, в якій вписані мешканці будинку № 2 на вулиці Карпатській в Дрогобичі.
13:39
Обласний архів оцифрував понад 50 справ НКВС на Львівщині
У лютому 2024 року Державний архів Львівської області зробив важливий крок у збереженні історичної спадщини та забезпеченні доступу до архівних документів.
08:37
Чи має Україна право на частину сьогоднішніх угорських територій..?
На цій старовинній гравюрі ви бачите зображення угорського короля Белли IV, із яким виростав і мужнів на сусідній Паннонії (поруч з Карпатами) наш давньоруський король Данило Романович.
10:01
У львівському музеї “Територія Терору” розповіли історію єврейської родини Розенталь
Щорічно 27 січня міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту.
09:03
Що “не так” із галицьким гербом..?
Чи не кожна земля в українській державі ще з давнини, мала свій герб. От, яким був герб нашої Галичини..? Скажете: "галка на щиті", то тоді постає інше питання - чому багато з нас майже не задумуючись оперує, часом, словосполученням "галицький лев"? То, зрештою - лев чи галка є гербом Галичини..? Де тут правда..?
10:28
Після 75 років очікувань родичам полеглого воїна УПА передали найвищу нагороду повстанців
Згідно з наказом головного військового штабу УПА, 15 жовтня 1949 року цієї нагороди удостоїли вістуна УПА, стрільця боївки куща ОУН, жителя села Дубаневичі Городоцької громади Михайла Басарабу (псевдо Барабаш).
10:39
На Львівщині вшанували пам’ять членів ОУН Василя Біласа та Дмитра Данилишина
23 грудня у Львові вшанували пам’ять членів Організації Українських Націоналістів Василя Біласа та Дмитра Данилишина.
10:01
На Львівщині “приземлили” літак радянського меморіального комплексу
Пам'ятник радянської епохи знаходиться на околиці села Воля-Висоцька поблизу міста Жовква Львівської області.
09:07
110 років тому з’явився новий форпост українського Львова
13 грудня 1913 року в колишній віллі львівського професора геології Еміля Дуніковського, яку викупив митрополит УГКЦ граф Андрей Шептицький, відкрився виставковий зал Національного музею.
17:05
110 років тому в Тернополі з’явилося найдавніше “соціальне житло”: будинки для місцевих залізничників
2 грудня 1913 року у Тарнополі, як у той час називався Тернопіль, було урочисто здано в експлуатацію три житлові будинки, т. зв. “залізничні домики”, на вул. Бродзіньского (тепер — Хмельницького) неподалік залізничного вокзалу.
10:12
Сандармох – коли не шкода жертв комуністичних репресій
Топонім «Сандармох» (лісове урочище в Карелії) давно перестав бути поняттям виключно географічним для українців, а став трагічним символом масових розстрілів політичних в'язнів у 1937 році. Тоді, протягом кількох днів з 27 жовтня по 4 листопада, було розстріляно 1111 ув'язнених «першого соловецького етапу» і серед них найбільше було саме українців з усіх земель нашої Батьківщини – від Лемківщини до Кубані. Це була велика трагедія та втрата для нашої нації, її культури, освіти та майбутнього.

Відео

13:11
Прикордонники затримали групу ухилянтів, серед яких мешканці Львівщини та Тернопільщини
На Закарпатті прикордонники затримали семеро чоловіків, які намагалася нелегально перетнути кордон з Румунією.

Фото

10:38
Львівський арт-вертеп АвантюрА. Фоторепортаж
Вертеп з унікальним сценарієм та костюмами завітав з українськими колядками до Брюхович.
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.