Історія

10:12
Сандармох – коли не шкода жертв комуністичних репресій
Топонім «Сандармох» (лісове урочище в Карелії) давно перестав бути поняттям виключно географічним для українців, а став трагічним символом масових розстрілів політичних в'язнів у 1937 році. Тоді, протягом кількох днів з 27 жовтня по 4 листопада, було розстріляно 1111 ув'язнених «першого соловецького етапу» і серед них найбільше було саме українців з усіх земель нашої Батьківщини – від Лемківщини до Кубані. Це була велика трагедія та втрата для нашої нації, її культури, освіти та майбутнього.
18:03
Інститут національної пам’яті Польщі припинив розслідування примусового переселення українців у 1947 році в рамках операції «Вісла»
Мовляв, слідство не знайшло підстав для висновку, що переселення було злочином проти людяності або комуністичним злочином. Рішення ІНП викликало резонанс у Польщі. Публікуємо відкритий лист до Маршалків Сейму та Сенату Республіки Польща, який підписали десятки відомих і важливих для польської культури та науки осіб.
16:08
71 рік тролейбусам у Львові
3 травня 1952 року було прийняте рішення про будівництво тролейбусної лінії, а у середині серпня цього ж року споруджували контактну мережу.
11:59
Понад 100 років тому австрійські жандарми перешкодили знаменитому аеронавту Емілю Дюбонне встановити новий світовий рекорд, збивши його повітряну кулю над Прикарпаттям
Пізньої осені 1913 року на Прикарпатті здійснив аварійну посадку французький аеростат. У повітряній кулі перебував знаменитий повітроплавець Еміль Дюбонне, який разом зі своїм напарником намагався перевершити світовий рекорд за дальністю польоту, пролетівши безперервно 2 400 кілометрів з Парижа до Одеси.
11:50
9 листопада 1962 року місто Станіслав (давніший Станиславів) перейменували на Івано-Франківськ
Дотепер не вщухають суперечки щодо доцільності саме такої назви для міста. Мовляв, що мав той рудий бойко до покутсько-галицької твердині?
13:55
Як НКВД фальсифікувало документи проти Шептицького
Про це свідчить о. Юзеф Марія Бохенський, домініканець і видатний польський філософ сучасності (1902-1995). У 1964-1966 рр - ректор університету у Фрібурі (Швейцарія).
10:16
“Хай кріпить вас геройський чин полеглих”. Роковини смерті Андрія Мельника
1 листопада 1964 пішов із життя визначний державний і політичний діяч, другий Голова ОУН полковник Андрій Мельник.
12:06
70 % українців вважають, що УПА заклала традицію спротиву агресору
Центр досліджень визвольного руху оприлюднив результати соціологічного опитування українців про знання та сприйняття Української повстанської армії та її головного командувача Романа Шухевича.
13:48
Загадковий пам’ятник біля Комарного
Є в Галичині кілька кам’яних пам’ятників, що походять з XVII століття і присвячені подіям того давнього століття.
10:27
21 жовтня 1933 року Микола Лемик вбив російського консула у Львові з помсти за Голодомор
21 жовтня виповнюється 90 років з дня, коли український юнак Микола Лемик зробив постріл в обороні мільйонів. У 1933 році, коли на Великій Україні лютував Голодомор організований радянською владою, він здійснив атентат на начальника канцелярії радянського консульства у Львові Олексія Майлова.
12:23
Найгарніша вілла Галичини знаходиться у Стрию поблизу Львова
Той, чиї очі одразу впізнають справжню красу і довершеність, ніколи не пройде байдуже попри цю стрийську віллу.
16:54
10 запитань про УПА
1. Хто командував УПА ? Майор Василь Івахів “Сом” березень–травень 1943 р. Полковник Дмитро Клячківський “Клим Савур” травень–листопад 1943 р. Генерал-хорунжий Роман Шухевич “Тарас Чупринка” листопад 1943–березень 1950 р. Генерал-хорунжий Василь Кук “Юрко Леміш” липень 1950–травень 1954 р.
16:03
1 чи 14 жовтня?
Можливо я чогось не розумію - не буду заперечувати, але з документу, який фіксує «дату створення УПА» бачу наступне.
13:59
Польська влада у пошуку власного Адольфа Айхмана
Польський політикум у часі парламентської кампанії генерує стільки абсурду, що банально не вистачає часу про усе читати, а не те, щоб аналізувати та коментувати.

Відео

09:34
У Сихівському районі Львова хочуть демонтувати незаконну споруду
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Львівської міської ради проводить позапланову перевірку будівельних робіт на проспекті Червоної Калини, 109, на території скверу Гідності.

Фото

15:26
Як у Львові з’явилася одна із найбільш упізнаваних споруд. Фото
Неоготичний костел Ельжбети на Привокзальній площі завжди був окрасою Львова, навіть тоді, коли у радянські часи стояв зачинений та був пристосований під склад.
14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.