Після 75 років очікувань родичам полеглого воїна УПА передали найвищу нагороду повстанців

Згідно з наказом головного військового штабу УПА, 15 жовтня 1949 року цієї нагороди удостоїли вістуна УПА, стрільця боївки куща ОУН, жителя села Дубаневичі Городоцької громади Михайла Басарабу (псевдо Барабаш).

14.01.2024
Після 75 років очікувань родичам полеглого воїна УПА передали найвищу нагороду повстанців
Нагороду отримує онук Михайло Бесараб

Золоті та срібні Хрести Бойової Заслуги – це найвищі нагороди УПА. Такої нагороди нашого земляка удостоїли за те, що він знищив старшого лейтенанта МГБ Василя Тамбовцева, який боровся з українським підпіллям. Після Тамбовцева Барабаш нейтралізував ще кількох емгебистів та місцевих колаборантів, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Михайло Басараба загинув у 1949 році на околиці села Хишевичі Рудківського району – у перестрілці з розвідувально-пошуковою групою райвідділу МГБ. Він не встиг одружитись, не мав дітей.

«Майже через 75 років почесну відзнаку вручили повному тезці полеглого воїна УПА – його племіннику Михайлові Басарабі. Зараз донька чоловіка та його онук з дружиною – у лавах ЗСУ. Кажуть, хочуть, щоб Україна завершила війну у цьому поколінні, аби звільнити від боротьби усі наступні покоління українців. Звʼязок поколінь – велика сила та опора. У єдності та в шані до наших предків і нашої історії подолаємо всі випробування», – повідомив начальник ОВА Максим Козицький.

Нагороду отримує онук Михайло Бесараб

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.