На Львівщині вшанують пам’ять головного командира УПА Романа Шухевича

5 березня виповнюються 74-ті роковини з дня загибелі головного командира УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича.

04.03.2024
На Львівщині вшанують пам’ять головного командира УПА Романа Шухевича

На території зруйнованого 1 січня 2024 року внаслідок падіння уламку російського безпілотника Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Білогорщі, що на околиці Львова, відбудуться пам’ятні заходи, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Представники влади та громадськості покладуть квіти до пам’ятника командира УПА та приєднаються до поминальної панахиди. Усі присутні виконають Державний Гімн України. Початок заходу о 14:00 год.

Окрім цього, на руїнах музею презентують виставку «Знайти Романа Шухевича». Два десятки інформаційних банерів допоможуть зруйнувати міфи про командира УПА та розповісти унікальну й досі невідому історію його життя.

«Завдяки виставці «Знайти Романа Шухевича» кожен охочий зможе дізнатися, яким чином дід Романа Шухевича долучився до створення «Тіней забутих предків», як квартирант Шухевичів Євген Коновалець вплинув на малого Ромка та за що на майбутнього генерала скаржилися в польській школі, за яких обставин у 19-ть років Шухевич вчинив перший атентат, чому опинився у в’язниці і як вона допомогла Роману Шухевичу стати бізнесменом у сфері реклами, яким він був командиром і коли за ним полювало сім сотень чекістів, як склалася доля дружини та дітей Шухевича після його смерті, чому ніхто не знає місце поховання головного командира УПА й навіщо частину його справи спалили у вже незалежній Україні», – розповіли організатори.

Опісля презентації виставку перемістять до Львова – у Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (вул. Степана Бандери, 1), де експонуватимуть кілька місяців – до 30 червня, дня народження головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

«Роман Шухевич – непересічна постать, яка зробила значний внесок у боротьбу за волю та незалежність українського народу. Його життєвий шлях вражає своєю мужністю, відданістю ідеалам і незламністю духу. Вшанування пам’яті командира УПА – це не лише згадка про минуле, але й нагадування про важливість відданості своїм ідеалам, про потребу боротьби за правду та справедливість в усі часи. І сьогодні цю боротьбу з російським ворогом продовжують наші захисники. Закликаємо мешканців Львівщини долучитись до заходів, щоб спільно належно вшанувати наших героїв. Пам’ятаймо про минуле, аби у нас було майбутнє», – зазначив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА Юрій Горун.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.