У львівському музеї “Територія Терору” розповіли історію єврейської родини Розенталь

Щорічно 27 січня міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту.

28.01.2024
У львівському музеї “Територія Терору” розповіли історію єврейської родини Розенталь

У Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» відбулась презентація історії єврейської родини Розенталь, яка переживала найтемніші дні у Львівському гетто під час Другої світової війни.

Торік до музею анонімно передали документи, в яких міститься інформація про родину лікарів Отто і Хелени Розенталь, які разом з сином Зиґмунтом загинули у Львівському гетто в часи Другої світової війни. У процесі досліджень студентка історичного факультету Дар‘я Пазушенко з’ясувала, що їхня дочка Кароліна врятувалась.

Під час німецької окупації сім’ю переселили у гетто. Щоби врятувати доньку, її відвели жити до родички Евеліни. Коли та виїжджала у Польщу, Кароліна планувала повернутись у свою квартиру, однак там жили інші люди.

Дівчинку прихистила сім’я Лідії Михальченко, з якою Дар‘ї вдалось поспілкуватись. Жінка поділилась світлинами, які збереглися. Це фото Кароліни й Зигмунда, а також Хелени з дітьми на відпочинку.

Кароліна вийшла заміж, народила донечку Ірину та продовжила справу батьків. Вона стала лікаркою. Окрім цього написала книгу «Cena toźsamości».

На цій зустрічі повідомили, що не планують зупинятись на досягнутому, а навпаки – бажають проаналізувати більше архівних документів для збереження пам’яті про цю родину.

«Досліджувати єврейську історію повинні не лише євреї, адже це наша загальноукраїнська історія», – підсумувала дослідниця Дар’я Пазушенко.

Діана Болюх, Юлія Гайдучок

 

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.