Благодійник з Польщі викупив документ для українців з прізвищами НКВДистів Дрогобича

В Україну повернули унікальне історичне джерело: домову книгу 1939-1941 років, в якій вписані мешканці будинку № 2 на вулиці Карпатській в Дрогобичі.

01.03.2024
Благодійник з Польщі викупив документ для українців з прізвищами НКВДистів Дрогобича

Музей садиба Франка спільно із міжнародними партнерами повернула в Україну унікальне джерело, повідомляє Lviv.media.

Польський благодійник Матеуш Дерлікєвіч власним коштом викупив книгу на торгах за ціною, що майже у 20 разів перевищила стартову та подарував музею в Нагуєвичах. Свій вчинок поляк пояснив тим, що робить це для того, аби українці не думали, що всі поляки такі самі, як учасники прикордонних акцій протесту.

“Домову книгу кагебістів з вулиці Карпатської в Дрогобичі 1940-41 рр. Дякуємо Mateusz Derlikiewicz за декомунізацію Франкового Каліфорнії. Вже скоро опублікуємо усіх хто жив на Карпатській з числа КГБ і паралельно розстрілював мирний народ або працював на освободітєлєй. Вперше офіційно викуплено рукопис з аукціону алегро. Далі буде”, – зазначив директор Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі” Богдан Лазорак.

 

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.