На Львівщині вшанували жертв трагедії Саліни

Комуністичний режим закатував 22 тисячі людей.

08.07.2024
На Львівщині вшанували жертв трагедії Саліни

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, трагедії Саліни – 83 роки. Коли у 1941 paдянський союз відступав, НКВДисти розстріляли, закатували та скинули у соляну шахту поблизу Добромиля понад 3500 наших земляків. Декого поховали живцем. Тоді лише за тиждень на заході України вбили 22 тисячі людей.

«Непокаране зло – перероджується. Сьогодні воно має обличчя pociї. І методи ті самі. Про це свідчать братські могили у Бучі, Ірпені, Маріуполі, Лисичанську, інших наших містах і селах, куди вдерся окупант. Відплата вже почалася. Над цим щодня працюють наші Захисники і Захисниці. Вічна пам‘ять жертвам Саліни й усім людям, які стали невинними жертвами paдянського та пyтiнcькoгo теpopy. Маємо памʼятати про них і постійно свідчити про ці злочини. Mocквa впaде! Україна – буде!», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Довідково:

За радянського часу до 80-х років поблизу містечка Добромиль на Старосамбірщині знаходився відомий лікувальний санаторій. Його побудували на території соляних шахт. Соляні ванни особливо корисні астматикам і туберкульозникам.

До німецько-радянської війни тут не відпочивали, а важко працювали, протягом десятиліть видобуваючи сіль. Тамтешня сіль була відома далеко за межами Галичини.

Урочище з соляними шахтами у народі віддавна називалося Саліна. Латиною – Солона.

Нині для довколишніх мешканців слово Саліна викликає лише почуття жаху. В червні 41-го року в одній із шахт виявили тисячі трупів. 70 років тому, 26 червня 1941-го, з’ясувалося, що одну з чотирьох шахт каральні органи радянської влади тоді використовували як могильник для неугодних мирних українців.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.