На Львівщині фермер хотів відсудити 100 млн грн моральної шкоди

Чоловік хотів відсудити гроші за те, що 20 років тому його звинуватили у незаконній риболовлі.

05.04.2024
На Львівщині фермер хотів відсудити 100 млн грн моральної шкоди

Фермер Віталій Бурка подав до суду на львівську прокуратуру та намагався відсудити 100 млн грн матеріальної та моральної шкоди. Господарський суд Львівської області у такому позові чоловіку відмовив, повідомляє Lviv.media.

У листопаді 2023 року фермерське господарство Віталія Бурки, зареєстроване у Сокальському районі на Львівщині, подало позов до суду на Львівську обласну прокуратуру. Фермер вимагав стягнути із прокуратури 97 млн грн матеріальної шкоди та 3 млн грн моральної через те, що прокурори звинуватили його у незаконній риболовлі та порушенні правил рибальства.

Ще у 2003 році державні районні інспектори рибоохорони вилучили рибу і сітки з території фермерського господарства, склавши протокол про порушення правил любительського та спортивного рибальства. Згодом природоохоронна прокуратура передала в поліцію матеріали про незаконний вилов риби. Слідчі кілька разів відмовляли у порушенні кримінальної справи через відсутність складу злочину, однак прокуратура та суди поновлювали досудове розслідування. Востаннє суд відновив розслідування у червні 2020 року (через 17 років після початку справи).

Також позивач стверджував, що посадові особи прокуратури України незаконно звинуватили його у скоєнні правопорушення та дискредитували шляхом надання недостовірної інформації в газеті «Суботня пошта». Фермер вважає, що внаслідок цього постраждала його репутація, тож він не зміг залучити інвестиції у розвиток свого господарства. Відтак позивач підрахував, що втратив через цю справу 97 мільйонів гривень. У ще три мільйони гривень він оцінив свою моральну шкоду.

Прокурори заперечили проти позову та зазначили, що фермер не надав доказів завданої йому матеріальної шкоди. Також Віталій Бурка не надав доказів, що стаття “Рибне браконьєрство двоюрідний брат рекету” спричинила збитки його репутації. Господарський суд Львівської області визнав вимоги фермерського господарства необґрунтованими, а розрахунок втраченого прибутку — абстрактним і не підтвердженим доказами, та відмовив у позові.

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.