У Львові прооперували дитину, яка обпекла стравохід рідиною для миття посуду

В 11 місяців дівчинка випила рідину для миття посуду. Мийний засіб обпік не лише слизову стравоходу, але й сам орган. Через це дитина до восьмирічного віку могла споживати лише рідку їжу.

17.05.2024
У Львові прооперували дитину, яка обпекла стравохід рідиною для миття посуду

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Рідина обпекла слизову оболонку стравоходу. Майже місяць дівчинці лікували наслідки опіку. Попри це згодом у Діани почалися проблеми: надмірне слиновиділення та труднощі з ковтанням їжі.

Лікарі вирішили перевірити стан стравоходу через ендоскопію. Проте провести процедуру не вдалось: тонка трубка ендоскопу не змогла увійти в стравохід дитини. Вже за кілька днів після невдалого обстеження Діана не могла ковтнути навіть воду. Невдовзі медики встановили діагноз: післяопіковий рубцевий стеноз стравоходу. Як виявилось, мийний засіб обпік дитині не лише слизову, а й сам орган. Через свій лужний склад рідина буквально просочилася у тканини стравоходу. Як наслідок — з часом м’язи перетворилися на рубець, що стиснув стравохід, і їжа вже не могла проходити по ньому.

Діана роками приїжджала до лікарні на бужування. Під час процедури дівчинці під наркозом вводили спеціальний. Дитина могла їсти тільки рідке.

Медики розглянули всі варіанти і скерували дитину на операцію. На момент хірургічного втручання діаметр стравоходу Діани звузився до 1 мм, в той час як норма становить 1,5 см. За словами лікарів, зволікання з операцією могло призвести до того, що дитина вже не могла б навіть пити.

“Ми вирішили виконати пацієнтці загрудинну товстокишкову пластику стравоходу. Тобто стравохід дитини ми замінили частинкою її власного товстого кишківника. Ми взяли фрагмент довжиною 26 см, провели транспозицію за грудину, пришили його зверху — до горла, а знизу — до шлунку. Тобто зараз їжа потрапляє до шлунку Діани через ту пересаджену частинку кишки, яка тепер виконує функцію стравоходу”, — розповідає про операцію хірург Дмитро Грицак.

Операція тривала понад 4 години. Зараз Діана одужує і починає вживати тверду їжу. Дівчинка вже спробувала м’ясо і мріє скуштувати піцу.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.