55% швейцарців підтримують реекспорт озброєння в Україну

Швейцарці підтримують надання дозволу третім країнам передавати Україні озброєння та боєприпаси швейцарського виробництва.

08.02.2023
55% швейцарців підтримують реекспорт озброєння в Україну
Фото: умовне

Про це свідчать результати опитування, пишеЄвропейська правда” із посиланням на Swiss Info.

За підсумками опитування, проведеного цюрихським інститутом вивчення громадської думки “Сотомо”, 55% респондентів відповіли, що вони були б “за” чи “швидше за” видачу Берном дозволів третім країнам здійснювати реекспорт боєприпасів та озброєнь в Україну.

Приблизно 5% поки не визначилися, 40% були або “проти”, або “швидше проти” такого кроку.

Негативне ставлення щодо цього питання  спостерігається серед тих, хто голосує з правих чи правоцентристських позицій та підтримує, наприклад, Швейцарську народну партію (SVP): 74% її прихильників відкинули пропозицію про лібералізацію правил та умов експорту військових матеріалів і товарів подвійного призначення.

Швейцарія раніше вже кілька разів відхиляла прохання Німеччини дозволити їй реекспорт боєприпасів швейцарського виробництва до України, заявивши, що такий крок суперечив би її нейтральному статусу. Відповідно до чинного законодавства покупці швейцарського військового майна повинні підписати зобов’язання отримувати у Швейцарії дозвіл на реекспорт зброї або боєприпасів швейцарського виробництва, причому такого роду постачання до країн, залучених у збройні конфлікти, виключені з самого початку.

11 січня Іспанія заявила, що Швейцарія відмовила їй у дозволі на реекспорт військового спорядження швейцарського виробництва в Україну. Однак останніми днями Берн став об’єктом посиленого міжнародного тиску: багато країн,  політичні та громадські діячі, а також окремі громадяни України, звертаються до Швейцарії з проханням переглянути законодавчі засади свого військово-технічного співробітництва із зарубіжними країнами.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.