Львів отримає 11 трамваїв зі Швейцарії

22 квітня перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні Фелікс Бауманн та керівник ЛКП «Львівелектротранс» Володимир Ковалів підписали угоду щодо передачі швейцарцями нашому місту 11 низькопідлогових трамваїв.

23.04.2024
Львів отримає 11 трамваїв зі Швейцарії

Вживані вагони, а також обладнання та запчастини, Львову передає бернська компанія Bernmobil. Їх місто має отримати впродовж липня цього року – початку 2025 року. Важливо, що доставка здійснюватиметься за рахунок швейцарської сторони. 10 з цих трамваїв курсуватимуть на лініях, а один використовуватимуть для запасних частин, повідомляє пресслужба Львівської міськради.

«Завдяки Швейцарії Львів отримає допомогу на близько 80 млн грн в межах проєкту «Бернські трамваї для Львова». Мова, зокрема, про 11 трамваїв, які будуть надані для нашого міста», – зауважив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Як розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні Фелікс Бауманн, ці трамваї – це перші низькопідлогові трамваї, що були виготовлені у Берні.

«Приємно знову бути у Львові. Ми розпочинали співпрацю з підтримки малого та середнього бізнесу, продовжили – у сфері охорони здоров’я. І ми раді, що тепер співпрацюємо у транспортній галузі. Сподіваємося, що трамваї червоного кольору з Берну будуть у Львові корисні. Ці трамваї не є новими, але їх стан цілком відмінний. Я користувався ними у столиці Швейцарії, тож можу впевнено сказати, що вони будуть гарним доповненням до решти трамваїв, які курсують у Львові», – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні Фелікс Бауманн.

Загалом, проєкт «Бернські трамваї для Львова» передбачає, що Львівелектротранс також безоплатно отримає рейкошліфувальний верстат, додаткові запчастини та підйомні пристрої для цих трамваїв. А технічні працівники львівського комунального підприємства пройдуть місячне практичне навчання у Берні. Крім того, проєкт передбачає надання консультативних послуг у сфері сталої міської мобільності.

Також зі свого боку Львівелектротранс має зробити певну модернізацію на території вагонно-ремонтного депо, аби забезпечити тут належне обслуговування вагонів.

Як зауважив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, швейцарські трамваї дозволять збільшити кількість модернізованого низькопідлогового транспорту на лініях Львова.

До слова, сьогодні швейцарська делегація оглянула вагонно-ремонтні майстерні ЛКП «Львівелектротранс», куди власне доставлятимуть бернські трамваї. Також гостям показали раритетні вагони, які вже не курсують на лініях, та найсучасніші – марки «Електрон».

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.