Британський суд вперше в історії розгляне позов на ПВК «Вагнера»

Британська юридична фірма від імені українців, які змушені були виїхати з країни, подала до суду на ПВК “Вагнера”.

01.11.2022
Британський суд вперше в історії розгляне позов на ПВК «Вагнера»
Фото: умовне

Про це повідомляє iNews, передає НВ.

Юридична компанія McCue Jury and Partners вважає, що активи ПВК “Вагнера” можуть бути використані для репарацій жертвам злочинів найманців.

Старший партнер фірми Джейсон МакКью під час виступу в британському парламентському комітеті із закордонних справ заявив, що «це перший випадок у світі, коли на Вагнер та їм подібних подали до суду їхні жертви». За його словами, у Високому суді Лондона представлять докази того, що ПВК «брала участь у змові з використанням незаконних засобів з метою терору для полегшення незаконного вторгнення в Україну».

Розслідування парламентського комітету зосереджено на ролі ПВК під час повномасштабної війни Росії проти України, але в його рамках також розглянуть використання РФ бойовиків на Близькому Сході, в Африці та Південній Америці. Найманців звинувачують у звірствах і грубих порушеннях прав людини, у тому числі масових стратах, незаконних затриманнях, тортурах під час допитів і насильницькому переміщенні цивільних.

McCue Jury and Partners запустила краудфандингову сторінку для пожертвувань на фінансування судових витрат і команди експертів. На сторінці сказано, що позов є частиною більш масштабної кампанії «юридичного протистояння громадянського суспільства, яку веде міжнародна група юристів, слідчих та активістів». Позов підтримує команда розслідувачів Bellingcat.

У фірмі заявили, що господарю ПВК Вагнера Євгенію Пригожину надіслали листа, в якому він, «вагнерівці» та російський диктатор Володимир Путін звинувачуються в навмисному заподіянні страждань народу України та веденні незаконної війни за допомогою тероризму.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.