У Почаївській лаврі невдовзі зазвучить молитва українською – митрополит Епіфаній

Наразі реєструють відповідні документи.

02.06.2023
У Почаївській лаврі невдовзі зазвучить молитва українською – митрополит Епіфаній

Про це розповів “Суспільному” Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній, перебуваючи у Тернополі.

“Почаївська лавра буде належати справжній українській православній церкві, автокефальній і незалежній. Це питання часу. Ми поки що в стадії відповідних юридичних документів, а далі будемо претендувати на те, щоб бути присутніми в цій всеукраїнській святині”, – зазначив Епіфаній.

За його словами, комісія повинна взяти на облік все те, що перебуває там зараз і є історичним надбанням українського народу і української церкви, щоб їх не було вивезено чи вкрадено.

На думку митрополита Епіфанія, прийняття закону про заборону релігійних організацій пов’язаних з рф, пришвидшить перехід священників та вірян до Православної церкви України.

“Цей процес незворотній. Він вже відбувається з низів, відбувається об’єднання на рівні громад, але потрібно прийняти відповідний законопроєкт Верховній раді. Зараз є рішення обласних, районних рад зі зверненням до Верховної ради. Я переконаний, що незабаром цей законопроєкт приймуть і там все буде чітко регламентовано, що жодна релігійна організація, яка існує в Україні, не матиме безпосереднього інституційного зв’язку з країною-агресором, з Москвою. Зараз ми бачимо, що під назвою “Українська православна церква” маскуються релігійні організації, які інституційно безпосередньо пов’язані з рф. В нас триває війна. І це стосується безпеки української держави. Держава має дбати і про духовну безпеку. Тому буде прийнятий законопроєкт, після якого ті, які бажатимуть служити і надалі Богові і українському народові – залишаться. А хто не хоче – перейменується в російську православну церкву, щоб не вводити в оману православних українців”, – додав він.

Нагадаємо, у Тернополі створили робочу групу для вивчення правомірності використання Почаївської лаври московським патріархатом. Раніше “Бомок” писав: “Чи піде на виселення Почаївська лавра вслід за Києво-Печерською”.

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.