Попри заборону чотирьох обласних рад піша хода до Почаївської лаври таки відбувається

19 серпня прочани з Кам’янця-Подільського вирушили до святині на Тернопільщині.

21.08.2023
Попри заборону чотирьох обласних рад піша хода до Почаївської лаври таки відбувається

Як повідомляє “Суспільне”, поки триває піша хода до Почаївської лаври, у місті кажуть, нічого про паломництво не знають.

У міській раді сказали, ситуацію не коментуватимуть, поки голова громади Василь Бойко у відпустці. У Почаївській лаврі про богослужіння, які заплановані на 25 серпня, не розповідають. Саме в той день паломники, які 19 серпня розпочали ходу з Кам’янця-Подільського, планують прийти до Лаври.

Жителі Почаєва, з якими поспілкувалися кореспонденти Суспільного, про цьогорічне паломництво до Лаври кажуть:

“Люди йшли з давно і вони будуть іти, ніхто їх не зупинить. Якби мала можливість, я теж би пішла. Я досить довгий термін ходила і 100% пішла б. Просто домашні обставини мені зараз не дозволяють”, — говорить жителька Почаєва Анжела Магус.

Анжела Магус. Фото: Суспільне Тернопіль

“На це можна дивитися з багатьох сторін. Тому я кажу, я до цього не пристосовуюсь, бо я не знаю з якими думками люди йдуть”, — каже говорить Ангеліна Шилюк.

Ангеліна Шилюк. Фото: Суспільне Тернопіль

На засіданні обласної ради оборони 11 серпня прийняли рішення заборонити ходу до Почаєва.

“Враховуючи ситуацію, заслухавши військових, представників СБУ, Нацполіції, а також коменданта області, було прийнято рішення щодо заборони таких дійств, такої ходи по території області”, — каже начальник обласної військової адміністрації Володимир Труш.

“Дійшли до висновку, що даний захід, який буде напевно що проведений, він несе небезпеку в тому, що можуть бути порушення громадського порядку, можуть бути провокації ворога, які можуть потім використати у своїх засобах масової інформації для пропаганди. Тому рахуємо недоцільним проведення такого заходу”, — розповів виконувач обов’язків начальника обласного управління Нацполіції Сергій Зюбаненко.

Таке ж рішення прийняли в Хмельницькій, Волинській і Рівненській областях. Адвокат Віталій Вітав рішення рад оборони телефоном прокоментував так:

“Це рішення було прийняте відповідно до введеного воєнного стану та суспільної необхідності з безпеки і забезпечення їх здоров’я. Ці рішення не були оскаржені і вони не скасовані судами. Вони діють. Місцевою громадою, місця релігійного центру куди вони прямують не забезпечено належну кількість укриттів, бомбосховищ, які б дозволили особам перебувати в безпеці у випадку повітряної тривоги. Відтак такого роду масові заходи можуть призвести до колосальних жертв, що є недопустимим. І тому повністю пропорційним є впровадження відповідних обмежень”.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.