ВАКС затвердив угоду з колишнім суддею зі Львівщини

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості з суддею Жидачівського районного суду Львівської області у відставці Володимиром Салієм і призначив йому 5 років умовного позбавлення волі.

13.02.2024
ВАКС затвердив угоду з колишнім суддею зі Львівщини

Про це повідомляє “Слово і діло”.

«Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 22 грудня 2023 року між прокурором САП та підозрюваним (Салієм – ред.) у кримінальному провадженні. (Салія – ред.) суддю Жидачівського районного суду Львівської області у відставці визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України», – йдеться в рішенні ВАКС.

Суд призначив йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, однак Салія звільнили на іспитовий строк в 1 рік.

На обвинуваченого поклали обов’язок повідомляти уповноважений орган пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Як відомо, 6 травня 2016 року у зв’язку з тяжкою хворобою судді Салія детектив НАБУ зупинив розслідування справи до одужання підозрюваного. В грудні 2016 року слідство відновили у зв’язку з необхідністю в проведенні судово-медичної та судової психіатричної експертизи, необхідної для визначення стану осудності підозрюваного. В лютому 2017 року справу знову зупинили, оскільки експертиза підтвердила тяжкий стан підозрюваного. У травні 2017 року Вища рада правосуддя звільнила Салія у відставку.

У серпні 2023 року детектив НАБУ відновив справу, оскільки ним отримано медичний висновок, який підтверджує, що стан здоров’я Салія дозволяє проводити з ним слідчі. Того ж дня, НАБУ завершило розслідування справи.

У цій справі був ще один підозрюваний, а саме адвокат Микола Федина. Його справу скерували до суду і слухали окремо. Проте у 2017 році закрили у зв’язку зі смертю обвинуваченого.

За версією слідства, у січні 2016 року адвокат Микола Федина, діючи в ролі пособника в одержанні неправомірної вигоди для судді Жидачівського районного суду Львівської області Володимира Салія, отримав грошові кошти в розмірі 1500 доларів за заміну запобіжного заходу із тримання під вартою обвинуваченому на інший – більш м’який, не пов’язаний з триманням під вартою.

 

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.