В Україні ліквідували ботоферму на 3 тисячі акаунтів для інформ-диверсій проти України

Ботоферма в Кропивницькому діяла на користь російських спецслужб.

07.04.2023
В Україні ліквідували ботоферму на 3 тисячі акаунтів для інформ-диверсій проти України
Фото: СБУ

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Організатором ворожого “осередку” виявився переселенець із Запоріжжя, який переїхав на Кіровоградщину після початку повномасштабного вторгнення. Там він розпочав масово створювати анонімні акаунти у соцмережах і продавати їх через даркнет. 

Відповідне обладнання чоловік встановив в орендованій квартирі одного зі спальних районів обласного центру. Середня вартість одного боту складала 200 грн.

Зловмисник створив майже 3 тисячі фейкових акаунтів, які планував продати на загальну суму більше ніж пів мільйона грн.

Основними його “клієнтами” були представники російських спецслужб, а також підконтрольні їм прокремлівські пропагандисти. 

“Боти потрібні були агресору для “розгону” дезінформації нібито від імені українських громадян про ситуацію на фронті, а також для спроб дискредитації підрозділів Сил оборони. Таким чином ворог намагався розхитувати внутрішньополітичну ситуацію в різних регіонах України в умовах війни”, – зазначають у відомстві

Під час обшуку в орендованій квартирі чоловіка виявили:

  • комп’ютерну техніку;
  • спеціалізоване обладнання;
  • 3 тисячі SIM-карток, які він використовував у протиправній діяльності.

Наразі йому повідомили про підозру за ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій фігуранта та обрання йому міри запобіжного заходу – тримання під вартою.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.