У Львові оселилася переселенка зі Слов’янська, яка стала опікункою п’яти онуків

Син жінки — військовий загинув в липні від поранень у реанімації. А невістка пішла з сім’ї чотири роки тому. Після смерті сина вона почала самостійно опікуватись дітьми.

24.02.2023
У Львові оселилася переселенка зі Слов’янська, яка стала опікункою п’яти онуків
Олена Дубініна разом зі своїми онуками. Фото: Суспільне Львів

Олена Дубініна разом із п’ятьма онуками переїхала до Львова зі Слов’янська навесні 2022 року, пише “Суспільне”. 

Син Олени Дубініної похований на полі почесних поховань Личаківського кладовища у Львові. Він захищав Україну з 2016 року. 14 березня 2022 року отримав поранення у голову в Мар’їнці.

“Вони стояли в Мар’їнці. Коли вони тільки заходили на ротацію, ми з ним говорили. Він каже: “Мамо, не дай Бог щось почнеться, нам тут всім “кришка”. Там Мар`їнка знизу, навкруги терикони і росіяни, сепаратисти. Вони сидять за териконами і луплять. Як сталося саме поранення, я не знаю. І його забрали думали, що він помер”, — розповідає переселенка зі Слов’янська Олена Дубініна.

Місяць військового лікували у Дніпрі, потім ще три місяці він перебував у реанімації у львівському госпіталі. Аби бути ближче до сина, жінка разом з п’ятьма онуками переїхала зі Слов’янська до Львова.

“Були такі часи, що він приходив до тями. Він не міг говорити, бо в нього стояла трубка, щоб він міг дихати. Він і руки стискав. Старший син, коли приходив, так руки стискав і він казав: “Бабуся, він виживе”. Але сталось, як сталось”, — каже жінка.

Помер син Олени 9 липня 2022 року. Після похорону жінка вирішила, що залишиться у Львові. А з нею її п’ять онуків. Найменшому Богданові — п’ять років. Зараз переселенка виховує дітей сама.

“Мама в нас, вона відмовилась, кинула дітей і пішла. В травні 2022 року буде вже чотири роки. Для мене найважче — відчувати, що в дітей немає ні батька, ні матері”, — каже Олена Дубініна.

Олена розповідає, онуки їй у всьому допомагають: і прибирати, і посуд помити, і їсти приготувати. Найстарший онук Микита хоче як і батько стати військовим. Хлопець планує вивчитись на артилериста.

“Це головна моя мета — захищати нашу батьківщину. Тим більше війна йде на Донбасі — звідки я родом. Ворог прийшов до нас, ми маємо його знищити. Найбільша моя мрія — щоб закінчилась війна, щоб більше не гинули мирні люди, військові”, — каже онук Олени Микита Савенко.

Як згадка про батька на стіні у львівській орендованій квартирі – прапор.

“Це подарували моєму батьку біля шахти Будівка, бригади, яка стояла поруч з бригадою мого батька, і він у мене залишився, як пам’ять”, — додає син захисника Микита.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.