Польський Bayraktar для України назвали «Маріком» на честь Маріуполя

Бойовий безпілотник Bayraktar, придбаний для потреб ЗСУ за зібрані в Польщі кошти, вже підготовлено до відправки в Україну.

17.10.2022
Польський Bayraktar для України назвали «Маріком» на честь Маріуполя
Фото: умовне

Його назвали “Маріком” на честь Маріуполя. Про це повідомив ініціатор збору коштів на Bayraktar, відомий польський журналіст та громадський діяч Славомір Сєраковський, передає Укрінформ.

“Наш Bayraktar називатиметься “Марік”, оскільки так кажуть жителі Маріуполя, куди вони мають намір повернутися після того, як його буде звільнено”, – написав Сєраковський.

Він додав, що попросив утікачів від війни, які родом з Маріуполя, надати свої пропозиції назви дрона і вона запропонувати цей варіант.

За його словами, цю назву вже написано польською мовою з одного боку безпілотника, українською – з другого.

Сєраковський повідомив, що польський Bayraktar вже виготовлено, він запакований і готовий до транспортування в Україну. Зараз між компанією Baykar і Міністерством оборони України узгоджуються останні деталі. Відтак потрібно буде перевезти безпілотник, що фінансуватиметься з коштів, зібраних на його купівлю.

Польський активіст також поінформував, що вже попередньо узгоджено, на які проєкти в Україні буде направлено кошти, зібрані у Польщі на безпілотник.

Нагадаємо, у Польщі наприкінці липня зібрали 100% коштів на Bayraktar для України (понад 5 млн дол.). Кошти в межах акції “Купімо Україні Bayraktar”, що тривала упродовж місяця, переказали понад 200 тис. людей.

Згодом компанія Baykar заявила, що передасть Україні “польський” Bayraktar безкоштовно, а зібрані на безпілотник кошти буде витрачено на гуманітарні проєкти в Україні. 

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.