Львівщина вшанувала учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

У Львівській області налічують 6632 постраждалих внаслідок аварії людей.

14.12.2023
Львівщина вшанувала учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Саме 14 грудня 1986 року офіційно завершилось будівництво саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції.

В пам’ять про усіх постраждалих до пам’ятника Героям та жертвам Чорнобиля поклали квіти. Опісля відбувся чин панахиди.

Учасниками стали заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, представники обласної та міської влади, управління ДСНС, громадськості, учасники ліквідації аварії, духовенство.

«Коли сталась найбільша в історії людства техногенна катастрофа, на її ліквідацію жертовно стали понад 600 тисяч наших людей. Віддавали здоров’я та життя, щоб в усього світу було майбутнє. У цей день 37 років тому завершили спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Ми вшановуємо усіх людей, які великою ціною ліквідовували наслідки катастрофи. Низький уклін та вдячність за ваш подвиг! Здоров’я усім, хто локалізував аварію та врятував нашу країну і світ від забруднення. Вічна пам’ять ліквідаторам, які віддали життя за нашу безпеку», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

У департаменті соціального захисту населення Львівської ОВА інформують, що на Львівщині налічується 6632 постраждалих внаслідок аварії осіб, з яких:

  • 3558 – учасники ліквідації наслідків аварії (ліквідатори);
  • 24 – особи, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій;
  • 3050 – потерпілі від Чорнобильської катастрофи (евакуйовані з зони відчуження тощо).

З обласного бюджету для безоплатного забезпечення ліками та зубопротезування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2023 рік передбачили 4 млн. грн.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.