Ексголова СБУ катував цивільних на Херсонщині

Колишній очільник СБУ олександр якименко з 2014 року переховувався у рф за державну зраду.

07.02.2023
Ексголова СБУ катував цивільних на Херсонщині
Фото: олександр якименко

Про це повідомляє Служба безпеки України.

На початку повномасштабного вторгнення якименко підтримав російських окупантів і запропонував їм свою допомогу у війні проти України. За це його призначили керівником створеної росією “государственной службы безопасности в Херсонской области”.

“На цій “посаді” він виконує завдання москви щодо поширення кремлівського режиму та придушення руху опору в регіоні. Для цього організовує масові репресії проти місцевих жителів. Людей незаконно переслідують, викрадають і піддають жорстоким тортурам”, – повідомляють в СБУ. 

У своїй злочинній діяльності якименко “підзвітний” кадровим співробітникам фсб, які координують репресивні органи рф в окупованих районах.

Під час окупації Херсона “посадовець” дав вказівку на захоплення одного з офісів у центрі міста. У підвальному приміщенні цієї будівлі облаштували катівню, до якої звозили незаконно затриманих громадян. Там з них “вибивали” зізнання у сприянні Силам оборони України, а після цього пропонували за гроші отримати “амністію”.

“Таким чином керівник місцевої “філії” фсб та його спільники “заробляли” на масових репресіях, а також робили “показники” перед російськими “кураторами”, – зазначають в СБУ. 

За даними слідства, до лав окупаційного органу його очільник особисто залучив ще вісьмох зрадників, які брали безпосередню участь у катуваннях мирних жителів.

Після звільнення Херсона якименко разом зі своїми поплічниками втік на лівий берег Дніпра і наразі там переховується від правосуддя.

На підставі зібраних доказів колишньому генералу та вісьмом його спільникам повідомили про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань);
  • ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни).

Наразі тривають комплексні дії для притягнення винних до відповідальності.

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.