У Львові віднайшли ризи блаженного Василя Величковського

Реліквія збереглася в доброму стані попри незначні пошкодження. Ризам – більше 60-ти років.

09.05.2024
У Львові віднайшли ризи блаженного Василя Величковського

Про це повідомила «Духовна велич Львова».

«Це ризи, які належали блаженному Василію Величковському – він їх вбирав на Трійцю. Передані нам в кінці 2023 року з рук Митрополита Львівського Ігоря Возьняка, а до митрополита вони попали від одного підпільного отця, який віддав їх йому перед смертю», – зазначив хранитель квартири-музею, що на пл. Галицькій 11/3,  Тарас Гуль.

Представлені в музеї ризи – святкові, їх використовували на свято Зіслання Святого Духа. Реліквія збереглася в доброму стані попри незначні пошкодження, найімовірніше цьому облаченню більше 60-ти років.

Реліквія могла і не залишитися в Україні. Спочатку її планували розмістити в музеї у Вінніпезі, де зберігається більшість речей святого.

Василь Величковський – новомученик Української греко-католицької церкви, релігійний діяч, єпископ УГКЦ, редемпторист, в’язень радянських концтаборів, один із провідників підпільної Української Греко-Католицької Церкви.

У період радянського режиму, коли переслідували українських греко-католиків, міліція заарештувала єпископа у його помешканні. Його обвинуватили в організації підпільних богословських курсів у Тернополі, прослуховуванні заборонених передач Ватиканського радіо, написанні «антисовєцьких пасквілів» – зокрема, праці «Історія чудотворної ікони Матері Божої Неустанної Помочі».

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.