Через систему “Шлях” за рік видали понад 1,2 мільйона дозволів на виїзд за кордон

Від моменту введення воєнного стану в лютому 2022 року держава суттєво “лімітувала” виїзд за кордон чоловіків призовного віку та решти категорій військовозобов’язаних. Для того, щоб виїхати за кордон, їм треба потрапити до системи “Шлях”.

10.03.2023
Через систему “Шлях” за рік видали понад 1,2 мільйона дозволів на виїзд за кордон
Фото: умовне

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот”. 

Загалом станом на 1 березня 2023 року за “загальною процедурою” було видано понад 1,27 млн дозволів на виїзд. Переважна більшість стосується виїздів у бізнес-справах — близько 1,1 млн дозволів. Лише 170 тис. дозволів було видано на виїзд за кордон для здійснення гуманітарних місій.

Більше третини дозволів для бізнесу (близько 400 тис.) були видані з листопада минулого року до лютого включно. Що стосується виїздів “за гуманітаркою”, то у цьому випадку все більш стабільно — 70 тис. дозволів протягом останніх трьох з половиною місяців.

Наразі система видачі дозволів на виїзд за кордон не є достатньо прозорою. Так, наприклад, відсутня інформація щодо кількості людей, які порушили терміни перебування поза межами України та досі не повернулися зі своїх поїздок. Опендатабот звертався до Укртрансбезпеки та Держприкордонслужби із запитами щодо цих даних, але відповіді не отримали.

При цьому, виїзд окремих категорій осіб регламентується спеціальними правилами — серед іншого це стосується спортсменів та діячів культури. Їх особливий статус нерідко призводить до скандалів. Прикладом є нещодавня історія зі стендапером, якій виїхав за кордон за дозволом Мінкульту та вирішив не повертатись.

Зазначимо, чоловіки мають право виїхати за кордон гуманітарною місією або на потреби ЗСУ, завдяки чому поза межами України можна знаходитися протягом 30 днів. Крім того, їм дозволено виїжджати по бізнесу, наприклад для перевезення людей або вантажів — термін перебування в інших державах в такому випадку дорівнює 45 дням. Для цього треба звернутися до Мінінфраструктури або обласної військової адміністрації.

Нагадаємо, на засіданні Ставки розглянуть питання дозволів для виїзду чоловіків за кордон.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.