Зі Тернопільщини до США намагалися вивезти натільні хрестики часів Київської Русі

Із міжнародних поштових відправлень вилучили ікону Борисівської іконописної школи та стародавні автентичні предмети. Вони прямували з Київщини та Тернопільщини до США.

15.11.2023
Зі Тернопільщини до США намагалися вивезти натільні хрестики часів Київської Русі

Про це повідомляє Київська митниця.

Одинадцять металевих предметів, які прямували з Тернопільщини до США, експерти Національного музею історії України та Національного художнього музею ідентифікували як:

  • бронзова підвіска-булла ІІІ ст. н.е., яка належить до Черняхівської культури;
  • сім бронзових натільних хрестиків;
  • два ґудзики часів Київської Русі — ХІ-ХІІІ ст.;
  • мідний ажурний ґудзик ХVІІІ ст.

Всі предмети мають культурну цінність.

“Згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було. Культурні та історичні цінності вилучено“,— йдеться у повідомленні.

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.