Музей Метрополітен визнав художників Рєпіна та Айвазовського українцями

Музей мистецтва Метрополітен у Нью-Йорку визнав Іллю Рєпіна та Івана Айвазовського українськими, а не російськими худжниками.

13.02.2023
Музей Метрополітен визнав художників Рєпіна та Айвазовського українцями

Про це свідчать підписи до робіт художників на сайті музею.

Так, у підписах до робіт Рєпіна (портрет письменника Всеволода Гаршина (1884), портрет хлопчика (1884), Пастух із отарою овець (1870) та інших) зазначено, що їх автор, Ілля Рєпін, є українцем із міста Чугуїв, зараз Харківської області.

У підписах до картин мариніста Айвазовського (Корабель у бурхливому морі (1892), Корабель при місячному світлі тощо) також вказано, що художник Іван Айвазовський українець із Феодосії, нині Автономна Республіка Крим.

Раніше музей мистецтва Метрополітен визнав художника Архипа Куїнджі українським митцем.

Ілля Рєпін є українським художником із козацького роду на прізвисько Ріпа. Він народився 1844 року у містечку Чугуїв тодішньої Харківської губернії, навчався живопису в Петербурзькій академії мистецтв і писав свої полотна в російській імперії, через що тривалий час називався російським художником.

Іван Айвазовський народився у Федосії 1817 року в сім’ї вірменського крамаря, родина якого переселилася до Криму з Галичини в 1812 році, куди його пращури потрапили із Західної Вірменії. Він також навчався в Петербурзькій академії мистецтв і вважався москвою російським художником-мариністом. Айвазовський жив і працював у Криму.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.