Єврокомісія засудила рішення Польщі та Угорщини щодо заборони українського зерна

15 квітня Польща, а слідом за нею й Угорщина, оголосили про тимчасову повну заборону імпорту українського зерна.

17.04.2023
Єврокомісія засудила рішення Польщі та Угорщини щодо заборони українського зерна

У Європейській комісії засудили односторонні рішення Польщі та Угорщини з приводу заборони імпорту зерна та продуктів з України. Про це повідомляє Reuters з посиланням на прессекретаря ЄК.

Зокрема, наголошується, що торгова політика є виключною компетенцією ЄС, і тому односторонні дії неприйнятні.

“У такі складні часи вкрай важливо координувати та погоджувати всі рішення всередині ЄС”, – йдеться в заяві.

Всі тарифи та квоти на ввезення українського зерна в ЄС були скасовані для полегшення доставки його в інші регіони світу в умовах російської блокади українських портів.

У сусідніх з Україною країнах, зокрема в Польщі, фермери почали скаржитися на те, що значна частина зерна осідає на внутрішньому ринку, що призводить до демпінгу цін та неможливості реалізувати власне зерно.

На початку квітня в Польщі почалися масові протести, що призвело до відставки 5 квітня міністра сільського господарства Польщі Генріка Ковальчика.

Пізніше в Мінагрополітики заявили, що Україна і Польща знайшли розв’язання проблеми із зерном – Україна тимчасово припинить експорт чотирьох зернових культур в Польщу, але збережеться можливість транзиту в треті країни.

Водночас масові акції протесту проти експорту зерна з України продовжилися. Зокрема, фермери блокували залізницю на кордоні між Україною та Польщею у Грубешеві.

15 квітня Польща заборонила ввезення зерна та іншого продовольства з України.

Пізніше того ж дня про заборону імпорту українського зерна повідомили в уряді Угорщини.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.