На Львівщині відзначили 109-річницю перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка

Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ.

20.05.2024
На Львівщині відзначили 109-річницю перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Представники Львівської ОВА, зокрема, департаменту комунікацій та внутрішньої політики, департаменту з питань культури, національностей та релігій, духовенство, громадськість Львівщини. Вшановуючи пам’ять, присутні запалили лампадки та поклали квіти до Меморіалу Українських січових стрільців.

Також, як зазначили у департаменті, представники місцевого духовенства провели чин панахиди за загиблими воїнами українського січового стрілецтва.

Опісля відбулось громадське віче. Також звучали стрілецькі пісні у виконанні місцевих мистецьких колективів та оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Довідково:

Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.