Військовому зі Львівщини пересадили серце

Львівські кардіохірурги провели трансплантацію серця 49-річному військовому, у якого після поранення на фронті розвинулась серцева недостатність.

20.05.2024
Військовому зі Львівщини пересадили серце

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Василь Ципівко зі Шкла, що на Львівщині, доєднався до ЗСУ у березні 2022 року. Він отримав важке поранення через розрив російського боєприпасу.

На початку цього року його самопочуття різко погіршилось. Захисник почав відчувати задишку і не міг пройти навіть кілька метрів. У Василя діагностували спадкове захворювання – дилатаційну кардіоміопатію, яке загострилося після поранення. Лікарі спочатку підтримували його стан за допомогою ліків, але зрештою було прийнято рішення про необхідність трансплантації серця.

У ніч з 6 на 7 травня з’явився донорський орган в Одеській області. Через закрите небо для цивільних польотів і довгу дорогу каретою швидкої, транспортування донорського серця до Львова було неможливим. Роман Домашич, керівник відділення кардіохірургії та трансплантації серця, прийняв рішення перевезти Василя з усім необхідним обладнанням до Одеської області.

Донором для Василя став 37-річний чоловік, який загинув в ДТП. Трансплантацію виконали у місті Балта на базі міської лікарні. Операція минула успішно, і вже наступного дня Василь повернувся до Львова, а ще через добу почав ходити.

Вже на 10-ту добу після трансплантації він був виписаний додому.

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.