У Львові вперше провели трансплантацію кісткового мозку

Пацієнтом став мешканець Тернопільщини з множинною мієломою.

11.04.2024
У Львові вперше провели трансплантацію кісткового мозку

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Першим пацієнтом з пересадки стовбурових клітин став 57-річний Олег Рогожинський з Тернополя. Торік чоловік почав відчувати біль у кістках, легку слабкість та помітно схуд. Рівень гемоглобіну був низьким. Пункція кісткового мозку тоді показала надважку онкологічну недугу – множинну мієлому.

Множинна мієлома – це злоякісне захворювання кровотворної системи, за якого в кістковому мозку утворюється надлишкова кількість плазмоцитів, патологічний білок руйнує кістки в організмі людини.

Лікування складається з кількох етапів – хіміотерапії, аби досягнути ремісії хвороби, потім – ТКМ.

Курси хімії Рогожинський пройшов у Тернополі. На трансплантацію кісткового мозку приїхав до Львова, адже тут запрацювало відділення трансплантації кісткового мозку.

«Ми виконали пацієнту аутологічну трансплантацію кісткового мозку. Тобто пересадили йому власні клітини – не донорські. Спершу ми забрали його власні клітини кісткового мозку, далі дали високодозову хіміотерапію та влили ці клітини назад. Мета аутологічої трансплантації при мієломі – утримання якомога тривалішої ремісії», – розповіла заввідділення гематології Соломія Глуховська.

Три тижні після трансплантації пацієнт провів в спеціальному боксі – ізольованій стерильній палаті.

Уже на 21-й день пан Олег поїхав додому – до своїх дітей та онуків.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.