Як в хостелі БФ “Тернопіль” переселенці отримують шанс на нове життя за кордоном

Від початку березня хостел БФ “Тернопіль” відвідало понад п’ять тисяч осіб із категорії внутрішньо переміщених.

12.12.2022
Як в хостелі БФ “Тернопіль” переселенці отримують шанс на нове життя за кордоном

Чимало з них, рятуючись від війни, просто з хостелу виїхали до Німеччини. Теж за сприяння БФ «Тернопіль». І це тільки один із багатьох напрямків діяльності фонду, який свого часу заснував на базі ГО «Баскетбольний клуб «Тернопіль» його президент Ігор Комендат. Про це пише газета “Місто”.

«Створення хостелу було абсолютно незапланованим рішенням, — пригадує голова БФ «Тернопіль» Євген Ворник. — Після початку повномасштабного наступу гостро постало питання надання прихистку, де люди могли б відігрітися, відіспатися, зарядити девайси, привести себе до ладу і перевести дух. Підготовка хостелу зайняла близько тижня і вже на початку березня ми приймали до ста осіб на добу. Хоча тоді приміщення потребувало ремонту й було погано освітлене, матраци лежали на підлозі. Але з кожним місяцем ми покращували умови: зробили ремонт у кімнатах, замінили систему опалення, поставили високоякісні ліжка, побутову техніку, обладнали туалети й душові кімнати. І досі намагаємося покращуватись у міру можливостей. Маємо кімнати для людей з домашніми улюбленцями».

Частина мешканців хостелу БФ «Тернопіль» — учасники програми поселення в німецьких родинах, яку фонд реалізовує спільно з #LiftUkraine. Це матері з дітьми, багатодітні сім’ї, люди похилого віку, а також особи з інвалідністю. Волонтери фонду дбають, аби при розселенні українців у Німеччині були враховані особливості кожного й кожен отримав адаптаційну допомогу.

За словами Євгена Ворника, у хостелі мешкали, очікуючи виїзду, більшість учасників програми. І участь у ній, і проживання абсолютно безкоштовні.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.