Суд прийняв рішення “проти УГКЦ” у дні Львівського псевдособору 1946 року

У середу, 6 березня, Західний апеляційний господарський суд за позовом Держспецзв’язку прийняв рішення забрати у церкви територію Нижніх Митрополичих садів, які належать до Святоюрського комплексу у місті Львові, та передати їх державі. Неймовірно, але це рішення збіглося у датах зі сумною річницею Львівського псевдособору 1946 року на якому була ліквідована Українська Греко-Католицька Церква, внаслідок чого все її майно відібрала держава.

11.03.2024
Суд прийняв рішення “проти УГКЦ” у дні Львівського псевдособору 1946 року

Не буду забобонний, але знакова річ — погодьтеся. І все це відбувається всупереч чіткій позиції громади міста Львова та після багатьох звернень міської влади та церкви.

Маю трохи пояснити про що йдеться.

Тут глушили «голоси вільного світу»

Мова йде про ділянку в центрі Львова, на вул. Листопадового Чину, поряд зі Святоюрським комплексом. До приходу «визволителів» там були розташовані Митрополичі сади Шептицького, а в радянський період розмістили вежі-глушилки, аби заважати галичанам слухати «ворожі радіоголоси» вільного світу.

За 30 років Незалежності «спадкоємці» цього майна — Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення та Держспецзв’язок не займались Митрополичими садами ні в юридичному, ні в практичному плані. Лише тоді, коли Львівська міська рада прийняла рішення повернути землю її законним власникам почались оскарження та судова тяганина.

Незаконно?

Почнемо з того, що рішення виконавчого комітету 1951 року, яким комуністи відібрали землю в церкви, було скасоване ще у 1990 році рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів №282 «Про передачу в оренду будинку №28 по вул. Міцкевича Галицькій Митрополії Української греко-католицької церкви».

Право розпоряджатися земельною ділянкою площею 2,1382 га належить міській раді на підставі приписів ст. 83 Земельного кодексу України, Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» від 06.09.2012 року.

Здавалось би, що історична справедливість була відновлена після того, як 4 вересня 2020 року Львівська міська рада відвела земельну ділянку Митрополичих садів для користування церкви. Але раптом після 30 років вона стала потрібною Держспецзв’язку, — можемо лише сподіватися, що не для комерційних цілей.

Забрати у церкви, щоб потім віддати. Ви вірите?

Наступного дня, після чергового судового рішення, у листі на ім’я міського голови Львова керівник Держспецзв’язку повідомив про наміри повернути територію Нижніх Митрополичих садів Львівській Архиєпархії УГКЦ.

Фантастична логіка: забрати у церкви через суд, щоб потім віддати. Ви вірите в це?

Однак, якщо держава вбачає, що повинна бути проведена повторна процедура передачі — для громади міста є важливим кінцевий результат.

Все ще є надія, що завдяки позиції керівництва держави Митрополичі сади повернуть Церкві.

Сподіваємося, що тінь ганьби псевдособору 8-10 березня 1946 року не впаде на березень 2024 року.

“Мерія програла черговий суд про визнання незаконною, скасування ухвали та державної реєстрації за відповідачем права власності на земельну ділянку площею 2,1382 га що знаходиться за адресою: м. Львів, площа Святого Юра, 5. Йдеться про частину Митрополичих садів. Як на нашу скромну думку, Церкві можна і треба віддати/повернути цю землю.

Але має її віддати законний власник.

Можливо, отримавши за це в міста якісь преференції. Чи іншу ділянку.

Але за передачу чужої землі громадській організації. Навіть такій поважній, як УГКЦ прийдеться відповідати. Бо є закони піару, є Божі, а є закони держави”,зазначив у щотижневому огляді журналіст Олег Радик.

Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови»

Джерело: Zaxid.net

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.