“Меморіал будуйте, але після завершення війни”, – військовий щодо облаштування Меморіалу Героїв на Марсовому полі

Захисники Львова, які були на фронті з 2014 року та долучилися до захисту кордонів держави у лютому 2022 року, публічно висловили свою позицію щодо ідеї зведення у Львові Меморіалу Героїв.

06.01.2024
“Меморіал будуйте, але після завершення війни”, – військовий щодо облаштування Меморіалу Героїв на Марсовому полі
Фото: Роман Балук

Меморіал має постати на Марсовому полі, де зараз ховають військових. У суботу, 6 січня, військові проведуть під стінами Ратуші пікет «Гроші – на ЗСУ!». Їхня позиція — з Меморіалом варто зачекати. Зараз потрібно зосередитися на фінансовій допомозі львівським військовим бригадам, які перебувають на нулі, повідомляє видання “Високий Замок”.

Як розповів у коментарі для «ВЗ» інвалід війни другої групи, громадський активіст Львова Стас, військові не проти будівництва Меморіалу на Марсовому полі, але є кілька «але».

“На Марсовому полі постійно ховають наших братів та сестер, які є Героями, — рохповів Стас. — Поки там будуть хоронити, влада хоче щось будувати — не розуміємо цього. Захоронення, на жаль, збільшуються. Нехай будуть Меморіал, але не зараз. Цей проєкт не на часі. Під час війни кошти треба витрачати не на Меморіали, а на спорядження і зброю для військових, які на передовій захищають нашу державу. Гроші – на потреби армії”.

Стас був з побратимами у мерії, аби спитати у чиновників, чи можна скоротити нецільові програми і дати більше коштів на ЗСУ. «Відповіді ми не отримали, — наголосив захисник. — Потім почався хейт, що ми, начебто, маніпулюємо дражливою темою… Меморіал будуйте, але після завершення війни. Особливо, коли поле „розширюється“. Наших героїв треба вшановувати!».

Директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Євген Бойко вважає, що конкурс на проєкт Меморіалу на Марсовому полі на часі. Каже, це буде пам’ятне місце, яке розповідатиме світу про героїчну сторінку України, яка бореться з найбільшим агресором у світі – рф.

«Поле почесних поховань сучасних Героїв — це одне з найсвятіших місць сьогодні у Львові, — каже Євген для „ВЗ“. — Тут щодня, зранку до вечора є люди. Тут постійно триває молитва. Тому це місце має бути досконалою памʼяткою XXI століття. Очікуємо, що результати конкурсу будуть саме такими. І що зможемо у Львові облаштувати місце великої сили, історії, памʼяті і любові. Місце, яке буде розповідати на весь світ про героїчну сторінку нашої історії і про наших Героїв. Наші діти і внуки мають знати цю історію».

Журналісти запитали, хто саме ухвалив рішення про зведення такого Меморіалу?

«Конкурс — це не одноосібне рішення, маємо можливість з кращого вибрати найкраще. Уже маємо у Львові гарний подібний досвід. Проєкт Меморіалу в памʼять про Героїв Небесної Сотні на вул. Кривоноса теж був обраний за результатами всеукраїнського конкурсу».

5 січня, виконавчий комітет Львівської міськради оголосив старт архітектурного конкурсу Меморіалу Героїв на Марсовому полі, який триватиме до 18 березня. За задумом чиновників мерії, пам’ятний комплекс має стати памʼяткою архітектури XXI століття та місцем сили для кожного українця. Переможцям архітектурного конкурсу виплатять премії. За перше місце — 500 тис. грн, за друге — 300 тис. грн, а за третє місце — 200 тис. грн. У Ратуші кажуть, фінансування конкурсу та виплата премій переможцям — не за рахунок коштів міського бюджету, а за кошти благодійників.

Нагадаємо, нещодавно у соцмережі поширили відео, на якому чоловіки у військовій формі виступили проти фінансування проекту будівництва Меморіалу Героїв у Львові. На протест стосовно будівництва Меморіалу  відреагувала ГО “Коло Честі”. Громадські діячі проаналізували інформацію з відкритих джерел та зауважили, що є ще одне відео зі схожими тезами, де з цими людьми перебуває Олеся Нікітіна. До слова, Нікітіна є уповноваженою особою ГО «Громадська рада «Закон та порядок». Адреса реєстрації пані Олесі, згідно з відкритих джерел, є сусідньою з місцем реєстрації Галицької районної організації комуністичної партії України.

Ми як спільнота ветеранів та дієвих громадян висловлюємо занепокоєння тим фактом, що умовних ветеранів втягують в різного роду темні історії. Вчорашнє відео та позиція представниці ГО «Громадська рада «Закон та порядок» (ред. – Олеся Нікітіна), щодо меморалізації полеглих Героїв України є точно не конструктивною та не патріотичною.

На наш погляд – це політичні маніпуляції із незрозумілими цілями…”, – зазначили в ГО “Коло Честі”.

Даний конфлікт прокоментувала керівниця бюджетної комісії Львівської міськради Наталія Шелестак:

“Вчора я мала зустріч в стінах Ратуші. Ми з Уляною Кузик (ред. – волонтерка, громадська діячка, засновниця Благодійної організації «Благодійний фонд Кузик Уляни»), питали за Меморіал. Насправді вони не говорили нам, що проти Меморіалу. Мова йшла про “завищені” ціни на побудову попереднього (я про Небесну Сотню) і проговорили чи на часі. Якогось категоричного я не почула. Тому пропоную тему закрити як помилково підняту. Місто проводитиме конкурс коштом благодійників. Щодо побудови Меморіалу – ми всі маємо дуже контролювати кожну витрачену на нього гривню! А пам’ять і шана наших Героїв і Героїнь – це на віки і це не обговорюється!”.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.