Поема в дереві або ж Дерев‘яна перлина

Йдеться про церкву святого Юри у Дрогобичі – шедевр українського бароко, одна з найвидатніших пам’яток дерев’яної архітектури, духовний символ міста!

02.11.2023
Поема в дереві або ж Дерев‘яна перлина

Пам’ятка української дерев’яної архітектури, яка внесена до списку пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО. Святиня охороняється державою і внесена до переліку пам’яток національного значення.

Нагадаю, що у заходах на 2023 рік обласної програми «Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021-2025 роки» передбачено фінансування в обсязі 2,3 млн. грн. для продовження реставрації храму.

Загалом роботи по реставрація такого храму займають білше п‘яти років, після чого півстоліття церква буде служити для громади без додаткових вкладень.

Сьогодні за кошти обласного бюджету продовжується реставрація церкви та виконуються наступні роботи:

  • влаштування бутового фундаменту;
  • укріплення стін і восьмериків, покриття їх ґонтом в 2 шари;
  • реставрація галереї: замінено конструкції, влаштовано підлогу;
  • розчищено і укріплено внутрішні стіни у вівтарній частині храму;
  • відновлено металевий хрест.

Зберегти сьогодні, щоб не втратити назавжди!

Юрій Бучко, заступник начальника Львівської ОВА

Джерело

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.