Якщо росіяни у Латвії не складуть іспит із латиської, їх можуть силою вивезти на кордон

Громадяни росії, які проживають у Латвії, які не складуть тест на знання державної мови, необхідний для продовження постійної посвідки на проживання, і добровільно не покинуть країну, можуть бути примусово доставлені на сухопутні прикордонні пункти, а у випадках, коли росія їх не прийме.

30.03.2023
Якщо росіяни у Латвії не складуть іспит із латиської, їх можуть силою вивезти на кордон
Фото: умовне

У Латвії буде право доставляти їх до інших держав, випливає зі сказаного відповідальними посадовими особами, пише TVNET.

Перехідні положення закону про імміграцію передбачають, що посвідка на проживання громадян росії чинна до 1 вересня 2023 року. Якщо вони хочуть її продовжити, до цієї дати їм необхідно подати до Управління у справах громадянства та міграції документ, що підтверджує знання держмови.

Керівник Державного центру змісту освіти (VISC) Лієні Вороненко повідомила, що наразі для складання іспиту зареєструвалися понад 8000 росіян. Очікується, що вони складуть тести до кінця травня, а можливість повторного проходження тесту може бути надана в червні-липні. Інші громадяни росії зможуть подати заявку на тестування з 1 червня.

На запитання депутатів про те, як влада має намір чинити стосовно громадян росії, які не виконали вимог закону, начальник відділу повернення та надання притулку Державної прикордонної охорони Марек Хонявко відповів, що рішення про примусове виселення будуть крайнім заходом у ситуаціях, коли люди добровільно не виконують прохання про виїзд.

Тільки у разі ігнорування такого прохання може настати рішення про примусове виселення.

Як наголосив Хонявко, відповідні особи матимуть право оскаржити рішення про примусове випровадження у суді й на цей час виконання рішення буде зупинено. Зараз неможливо прогнозувати кількість людей, які можуть бути піддані примусовому випровадженню. Прикордонна охорона має досвід примусового випровадження великої кількості іноземців із Латвії за короткий проміжок часу, ресурсів також достатньо.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.