Латвія передає Україні весь свій флот гелікоптерів

Латвія продовжує тренувати українських солдатів та надавати боєприпаси, безпілотники.

21.06.2023
Латвія передає Україні весь свій флот гелікоптерів

Про це заявив прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш на міжнародній конференції з відновлення України в Лондоні.

Латвія, на додачу до військової допомоги розміром у понад 1% свого ВВП, готується передати Україні усі свої вертольоти.

На тлі нарощування Росією військ біля українського кордону, ще у листопаді-грудні 2021 року Латвією було прийнято рішення про відправку ПЗРК «Стінгер» до України. Після отримання згоди з боку США на поставку цієї американської зброї «Стінгери» прибули в Україну, всього за день до повномасштабного вторгнення.

«На щастя, вони стали частиною рішення, щоб не дати росіянам захопити аеропорт, що було частиною їхнього початкового плану», – наголосив Каріньш.

Відтоді уряд Латвії витратив понад 1,3% свого ВВП на всі види допомоги Україні, з яких понад 1% – лише на військові потреби.

«Отже, усі наші ракети «Стінгер» зараз в Україні. У нас є флот гелікоптерів, всі ці гелікоптери – останні зараз перефарбовуються, щоб бути придатними до використання і мати гарний вигляд – ми відправляємо в Україну», – зазначив Каріньш.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.