Росіяни планують “евакуювати” із окупованої ЗАЕС понад три тисячі людей

Окупанти заборонили працівникам ЗАЕС виїжджати з міста майже від самого початку окупації.

10.05.2023
Росіяни планують “евакуювати” із окупованої ЗАЕС понад три тисячі людей
Фото: умовне

Російські окупанти планують вивезти з міста-супутника ЗАЕС Енергодару приблизно 3 100 людей, повідомили в українській компанії «Енергоатом».

Насамперед росіяни хочуть вивезти 2 700 працівників станції, які підписали контракт із Росатомом, та членів їхніх родин.

В «Енергоатомі» попередили, що так звана «евакуація» загострить нестачу персоналу для безпечної експлуатації АЕС навіть у поточному відключеному стані.

«Водночас «Енергоатом» зі свого боку вживає всіх можливих заходів щодо формування необхідної кількості фахівців, здатних забезпечити безпечну роботу станції в перший період після її деокупації. Така команда вахтовим методом формуватиметься з працівників ЗАЕС, які зараз перебувають на контрольованій Україною території, а також із фахівців з інших атомних станцій», — зазначили в компанії.

За даними Генерального штабу ЗСУ, з Енергодару до ростовської області росії вже вивезли частину родин запорізьких атомників.

Нагадаємо, окупанти ввечері 6 квітня викрали чотирьох працівників Запорізької атомної електростанції.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.