У Польщі знесли “пам’ятник подяки Червоній армії”

Інститут національної пам’яті не тільки ліквідує радянські пам’ятники – об’єкти радянської пропаганди, але й бореться за свідомість наступних поколінь.

05.05.2023
У Польщі знесли “пам’ятник подяки Червоній армії”

Про це повідомила пресслужба польського Інституту пам’яті.

5 травня у польському місті Глубчиці демонтували радянський пропагандистський об’єкт – “пам’ятник подяки Червоній Армії”. Обеліск, встановлений у 1945 році, вшановував пам’ять 676 червоноармійців 1-го Українського фронту, які полягли в боях за місто у березні 1945 року.

“1945 рік у Польщі, на Опольщині, в інших регіонах, не був роком зіткнення між поневолювачами і визволителями. Це не був рік зіткнення між добром і злом, а рік зіткнення між злом і злом, між поневолювачами і поневолювачами, чи то були німецькі націонал-соціалісти, чи радянські комуністи. З 1939 року вони хотіли знищити Польщу, вони хотіли знищити Центральну Європу”,сказав президент Інституту пам’яті Кароль Навроцький на брифінгу перед знесенням пам’ятника.

У Інституті національної пам’яті зазначили, що такими діями не руйнують історію, а відновлюють справжню історію та пам’ять.

“Тому такі пропагандистські об’єкти не можуть стояти на просторі вільної, незалежної та демократичної Польщі, бо це не пам’ятник. Це об’єкт. Пам’ятник повинен мати історичну, наукову або естетичну цінність. Він не історичний, оскільки стосується подій, яких не було, тому що в 1945 році не було ні звільнення, ні героїв від Червоної Армії”, – додав Навроцький. 

В Інституті національної пам’яті наголосили, що демонтаж радянських пам’ятників є формою реалізації Закону від 1 квітня 2016 року про заборону пропаганди комунізму чи іншого тоталітарного ладу назвами організаційних підрозділів, допоміжних підрозділів комуни, будівель, громадських господарсько-побутові споруди та пристрої, пам’ятники.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.