На Львівщині викрили компанію, яка нелегально обмінювала криптовалюту

Фінансова компанія конвертувала віртуальні активи у гривню, а також виводила кошти у готівку.

13.05.2024
На Львівщині викрили компанію, яка нелегально обмінювала криптовалюту

Про це повідомляє Територіальне управління БЕБ у Львівській області.

Група осіб організувала незаконну діяльність низки обмінних пунктів. Тіньові конвертаційні послуги здійснювалися під прикриттям ліцензії фінансової компанії.

Заявки на обмін криптовалюти у готівку особи отримували у телеграм-боті. Надалі замовнику надходило повідомлення з адресою обмінника та паролем, який необхідно було повідомити при обміні.

“Замовнику послуги надавалися реквізити української картки, а переказ віртуальних активів здійснювався з електронного гаманця обмінника на електронний гаманець замовника та у зворотному напрямку. Такі операції проводились без відповідних дозволів Національного банку України та без відображення в бухгалтерському й податковому обліках”, – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці провели 11 обшуків, під час яких вилучили майже 13 млн грн готівки, а також п’ять холодних ключів до криптогаманців, мобільні телефони, ноутбуки та чорнову документацію.

Зокрема, накладено арешт на віртуальні активи в сумі майже 28,5 млн грн в еквіваленті, які зберігаються на одній із відомих криптобірж. Окрім того, зловмисники здійснювали вивід віртуальних активів через підсанкційну російську платформу.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.