Німецька служба академічних обмінів фінансує наукову та педагогічну діяльність українських науковців та студентів

Загальна сума гранту складає 3.5 мільйонів гривень, яка спрямована на підтримку роботи доцентів та навчання студентів в Україні.

28.10.2022
Німецька служба академічних обмінів фінансує наукову та педагогічну діяльність українських науковців та студентів

За ініціативи професорки Ольги Гаращук, директорки Департаменту Нейрофізіології Інституту фізіології університету Еберхарда Карла м. Тюбінгену (Німеччина), та співучасті професора Володимира Лущака, завідувача кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника м. Івано-Франківськ (Україна), а також їхніх колег, науковців України та Європейського союзу, був розроблений освітній онлайн-курс «Інтегративні науки про життя» для українських студентів-біологів, що надав можливість слухачам набути нових навичок та заповнити викликані війною прогалини у навчанні на якісно новому рівні.

Програма отримала фінансову підтримку Німецької служби академічних обмінів (Deutsche Akademische Austauschdienst, DAAD). Грошове забезпечення від німецької організації націлене на підтримку наукової та педагогічної діяльності українських викладачів та на навчання студентів в Україні.

Для проведення онлайн-курсів підібрано команду науковців, що працюють в університетах України: Прикарпатському національному університеті імені В. Стефаника, Львівському національному університеті імені І. Франка, Дніпровському національному університеті імені О. Гончара, Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна; в університетах Німеччини: Тюбінгенському університеті Еберхарда Карла, Вищій медичній школі Гановера, Саарландському університеті; та австрійському Інституті експериментальної і клінічної травматології імені Людвіга Больцмана. До викладання також були залучені спеціалісти ТОВ Експлоджен. Кожен з викладачів є висококласним спеціалістом в своїй галузі, професіоналом та активно займається науковою діяльністю на світовому рівні.

Було створено зручну платформу для навчання, яка пропонує два види курсів: «Науки про життя» та «Біоінформатика».

Перший включає в себе: біохімію, молекулярну біологію, біофізику, основи мікроскопії та інструментальні методи, фізіологію.

Використовуючи актуальні наукові напрацювання, щедро діляться знаннями зі слухачами циклу “Фізіологія” вчені кафедри фізіології людини та тварин Львівського національного університету імені І. Франка

Викладачі кафедри генетики та біотехнології Львівського університету спільно із співробітниками львівської компанії «Експлоджен» розробили науково-професійний курс «Біоінформатика», що націлений на дослідження принципів секвенування та аналізу геному, молекулярного філогенетичного аналізу та основ геноміки людини.

«Експлоджен» є піонером у новій галузі та займає одне із передових місць серед біотехнологічних компаній України. Відрадно, що українська компанія в синергії із вітчизняними науковцями передає свій досвід до українських студентів.

За два тижні реєстрації на курси було подано 638 заявок від мотивованих українських студентів. При цьому 29 аплікантів знаходились на окупованих територіях, 130 були внутрішньо переміщеними особами, а 135 знаходились за межами України. За результатами відбору 50 слухачів отримали стипендії (600 євро) у курсі «Науки про життя» та 30 слухачів – стипендії (200 євро) у курсі «Біоінформатика».

Загальна сума гранту складає 3.5 мільйонів гривень, яка спрямована на підтримку роботи доцентів та навчання студентів в Україні.

Найбільше охочих взяти участь у курсах спостерігалось у студентів Херсонської, Харківської, Дніпропетровської, Одеської, Запорізької та Київської областей – регіонів, які найбільше постраждали від російської агресії. Втішно, що були заявки і з інших регіонів України.

Організатори, здивовані великою кількістю охочих, сформували додаткові групи.

Після завершення навчання слухачі, які успішно складуть іспит, отримають сертифікати, що будуть зараховані за їх основним місцем навчання. Це підтверджено університетами Херсону, Одеси, Харкова, Дніпра та Івано-Франківська.

Крім освітнього процесу студенти отримають змогу познайомитись з різними методиками викладання та з педагогами, котрі в майбутньому можуть стати їхніми академічними менторами, а українські колеги – потенційних партнерів для нових освітніх та наукових проектів, таким чином поглиблюючи європейську інтеграцію вітчизняної науки і освіти.

 

Коментарі

11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.