В Україну повернулася 31 дитина, вивезена раніше до Криму та росії

росіяни вивезли їх з окупованих територій у росію та анексований Крим.

09.04.2023
В Україну повернулася 31 дитина, вивезена раніше до Криму та росії

В Україну 8 квітня повернули ще 31 дитину. Про це повідомили «Укрінформ» та благодійна організація Save Ukraine.

Так, 24 дитини перебували в оздоровчих таборах Євпаторії, ще 7 — у Воронежі, Ростові та Бєлгородській області. До цього благодійна організація Save Ukraine змогла повернути в Україну ще 64 дитини, яких росіяни вивезли з Харківської та Херсонської областей.

Виконавчий директор Save Ukraine Микола Кулеба, який до 2021 року був уповноваженим президента з прав дитини, у «Медіацентрі Україна — Укрінформ» пояснив, що кожна місія з порятунку дітей стає дедалі складнішою, адже росіяни влаштовують щоразу довші допити й тяжчі випробування.

Save Ukraine пояснює, що остання рятувальна місія була найскладнішою. Зокрема, через стрес померла бабуся, яка мала повернути двох своїх онуків. Також мамам дітей довелося проходити 13-годинний допит у ФСБ, а російська уповноважена з прав дитини марія львова-бєлова під час пресконференції озвучила перекручену версію подій.

Крім того, розповідає Save Ukraine, у Криму росіяни запросили пропагандистів із каналу «россия 1», щоб зняти постановний сюжет.

«Шлях українських дітей з території рф завжди нелегкий. Будь-якої миті в дорозі можуть виникнути непередбачувані обставини, які ускладнюють порятунок. Але ми не здаємось на півдорозі, адже робимо це заради наших дітей», — розповідає Save Ukraine.

Коментарі

12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.
12:23
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
23 березня у Львові кілька десятків небайдужих львів'ян вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки.