Українські діти за кордоном – вже не українські

Сестра, яка вперше за два роки приїхала з малими в Україну хвалиться, що “Вони так говорять німецькою, що німці можуть хіба по інтонаціях відрізнити що це не німці”.

11.01.2024
Українські діти за кордоном – вже не українські

Похресниця дев’яти років, яка на Різдво 2022 року гарно колядувала, розчаровано дивиться на подаровану бабусею вишиванку і тихо, але так щоб чули каже мамі “вілль ніхт”.

Не лунає ні колядок, ні віньшувань незважаючи на прохання дідуся з бабусею і прабабусі. “Встидаються!”, – каже сестра, але скидається, що вони вже і не знають, і не вчили.

І вона захоплено розказує про плани її після школи дати дітей в гімназію в сусідньому, більшому, місті і що треба машину, тобто “німця з машиною”, заливається сестра натякаючи на причину розлучення з чоловіком в Україні. “А вчитися в університеті будуть безкоштовно”, – додає вона.

Вони їдуть і лишають наших батьків і бабусів осиротілими – ці діти вже звідти, і за 10 років розмовлятимуть ламаною українською і то “по приколу”, сміючись показуватимуть турецьким однокласникам наївні і добрі відкритки, які рідня з України їм скидатиме на дні народжень та приїжджатимуть в Україні лише як екстрім туристи. Не заїжджаючи ні до живих родичів, ні на могили.

І таких осиротілих сотні тисяч дорослих і літніх по всій Україні.

Україна переможе Росію. Але діти України вже не радітимуть цьому так, як святкуватимуть перемоги збірної Німеччини. “Унзере маншафт” – додаватимуть вони.

Дмитро Пашиненко

Джерело

 

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.