Скільки українців-чоловіків серед біженців у Польщі

П’ята частина українських громадян, які нині перебувають у Польщі, є чоловіками.

08.01.2024
Скільки українців-чоловіків серед біженців у Польщі

Про це повідомляє видання Вusiness Іnsider з посиланням на Narodowy Bank Polski, який досліджував ринок праці.

Частка чоловіків серед українців у Польщі після повномасштабного вторгнення Росії зросла до 22%. При цьому, половині мігрантів від 27 до 44 років.

Основним джерелом доходу для українських мігрантів є їх зарплата. Однак, економічні обставини для біженців видаються складнішими порівняно з тими, які переживали мігранти до війни. Примітно, що темпи інтеграції біженців на ринок праці в Польщі сповільнилися порівняно з прогресом, який спостерігався у 2022 році.

Дослідження виявило, що переселенці, які прибули до Польщі з України, є добре освіченими. Мають за плечима вищу освіту 42% “довоєнних” мігрантів та 48% біженців, які прибули до країни після 2022-го року.

На польському ринку праці чоловіки почуваються краще, ніж жінки. Зокрема, роботу 71% чоловіків, а постійне робоче місце отримали 44% представників “сильної статі” проти 33% серед жінок. Також чоловіки рідше залишаються безробітними (15% проти 27%).

“Це може бути пов’язано як з вищим попитом на робочі місця в професіях, до яких частіше залучені чоловіки, так і з процесами відбору чоловіків з більшим стажем“, – вважають автори соцопитування. Утім, вони припускають, що жінки натомість доглядають за дітьми.

Усі мігранти з України, в середньому, отримують 3000-4000 злотих, тобто 28500-38000 грн. Але половина українців, які прибули до країни після початку війни, як правило, декларують менший заробіток.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.