У Польщі благодійники привласнили 39 млн злотих, призначених для українських біженців

У Польщі затримали 5 осіб, серед яких є засновниця популярного кафе у Варшаві. Їх підозрюють в привласненні 39 мільйонів злотих, які призначалися для біженців з України.

26.07.2023
У Польщі благодійники привласнили 39 млн злотих, призначених для українських біженців

Про це повідомляє польське видання wprost.pl.

Щецинська прокуратура розслідує діяльність організованої злочинної групи, яка, за даними слідства, ошукала громадськість на 39 мільйонів злотих з коштів, призначених для допомоги біженцям з України. Серед обвинувачених – засновник популярного варшавського кафе. Агнєшка Л., засновниця популярного варшавського кафе Cafe Kulturalna, за рішенням суду перебуває під вартою.

Прокуратура висунула їй та ще чотирьом особам звинувачення у зв’язку з діяльністю організованого злочинного угруповання. Підозрювані підозрюються в тому, що обдурили державну скарбницю на 39 мільйонів злотих, призначених для допомоги біженцям з України.

“Розслідування стосується шахрайства, використання недостовірної документації та відмивання грошей. Звинувачення для всіх підозрюваних становлять 39 мільйонів злотих”, – пояснила Анна Гавловська-Ринкевич з Регіональної прокуратури в Щецині.

Троє з п’яти підозрюваних перебувають під вартою з травня цього року. Жоден з тих, хто перебуває під слідством, ще не постав перед судом. Звинувачення, висунуті прокуратурою, стосуються, серед іншого, діяльності фонду, головою якого була Аґнєшка Л.

За даними прокуратури, гроші призначалися, зокрема і на харчування для українських біженців. Кав’ярня Аґнєшки Л. організовує кампанії допомоги біженцям, які рятуються від російської агресії, від самого початку війни в Україні. А до того неодноразово допомагало біженцям з інших країн. У меню були страви, призначені, зокрема, для сирійців і чеченців.

У кафе звинувачення заперечують. Там кажуть, що і далі працюватимуть.

Клуб-кафе Cafe Kulturalna, яке безперервно працює вже більше 20 років при Драматичному театрі, є матір’ю сучасних варшавських клуб-кафе, місцем шалених вечірок до світанку та однією з найкращих кухонь міста. Це кав’ярня та ресторан, які з самого початку приваблювали не лише артистів, безтурботну молодь та міських активістів, а й звичайних мешканців Варшави, які шукали приємного місця для проведення вільного часу. Адже «Культурна» була піонером у зміні іміджу Палацу культури, колись сумної, сталінської висотки у центрі Варшави.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.