Україна розслідує роль Білорусі в депортації дітей

Офіс генпрокурора порушив кримінальне провадження за фактом «примусового перевезення/депортації понад 19 тисяч дітей» з окупованих територій Донеччини, Луганщини, Запоріжжя, Херсонщини та Харківщини, зокрема до Білорусі.

24.05.2023
Україна розслідує роль Білорусі в депортації дітей
Фото: умовне

Україна розслідує ймовірну роль Білорусі в примусовій депортації дітей з тимчасово окупованих територій. Про це заявив генпрокурор України Андрій Костін у коментарі Reuters.

Зазначається, що заява стала відповіддю на повідомлення білоруської опозиції про те, що 2150 українських дітей, у тому числі дітей-сиріт віком від 6 до 15 років, були вивезені до так званих оздоровчих таборів і санаторіїв на території Білорусі.

“Факт та обставини вивезення українських дітей з тимчасово окупованих територій України до так званих “оздоровчих таборів” на території Білорусі наразі розслідуються у вказаному кримінальному провадженні”, – йдеться у повідомленні.

У звіті білоруської опозиції відзначалось, що українських дітей вивозили в білоруський санаторій “Золоті Піски” в Гомельській області та санаторно-курортний табір “Острошицький Городок” у Мінській області.

Перша група з близько 350 дітей прибула з окупованої Донецької області на початку вересня, друга і третя групи прибули наприкінці вересня та в середині жовтня. Додаткові депортації були здійснені у квітні та травні цього року.

Зазначається, що з підконтрольних росії територій України дітей автобусом доставили до Росії, а потім потягом до Білорусі.

При цьому опозиція стверджує, що Лукашенко особисто віддав розпорядження про перевезення дітей-сиріт до Білорусі та сприяв їхньому приїзду фінансовою та організаційною підтримкою.

Доцент Університетського коледжу Лондона та фахівець із законодавства про права дитини Юлія Іоффе заявила, що якщо це буде підтверджено, Білорусь “дуже ймовірно” порушить Конвенцію про права дитини. Її дії можуть бути визнані злочином проти людяності відповідно до Римського статуту МКС.

 

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.