У Бельгії будують містечко для розселення українців

Житло має бути готове на початку 2023 року.

12.09.2022
У Бельгії будують містечко для розселення українців
Фото ілюстративне

У Бельгії готують містечко для українців, яке екстрено зможе прийняти до 600 осіб. Роботи з будівництва 200 помешкань для біженців почнуться у вересні-жовтні.

Про це TRAVEL РБК-Україна.

У Фландрії – одній з трьох земель Бельгії – прийняли вже понад 16 тисяч біженців з України. Значна кількість із них мешкають у приймаючих сім’ях, багато хто – в таборах. Влада відзначає, що житла для українців бракує.

З початку 2023 року планується відкрити нове “екстрене селище” на 200 помешкань в містечку Остаккер, що входить до округу міста Гент.

Очікується, що завдяки новому об’єкту розміщення Гент зможе прийняти 332 біженців з України, про які зараз піклуються приймаючі сім’ї.

У місті також задіють невеликі колективні притулки в кількох локаціях – загалом на 120 місць.

Із 7 жовтня додаткові місця також будуть поступово пропонуватися 105 особам з України у будівлі на вулиці Хофстраат у Генті.

“Ми не знаємо, як розвиватиметься війна, тому фламандський уряд вирішив надати додаткові кошти для місцевого прийому та додаткової надзвичайної ситуації у селі”, — уточнив міністр внутрішніх справ Фландрії Барт Сомерс.

У Генті проживає тисяча українських біженців. 120 з них перебувають у колективному центрі – таборі Schoonmeersen Haute Tcole Hogent.

На даний момент розселення від держави чи Червоного хреста в Бельгії немає, бо ресурси вичерпані.

“Державного житла Бельгія не надає, центри біженців переповнені і перебуваючи в них, неможливо оформити документи на тимчасовий захист. Тож радимо їхати до Бельгії тільки в тому разі, якщо ви самостійно знайшли собі тимчасовий прихисток на час оформлення документів, яке може тривати кілька місяців (готель чи airbnb не підходить, має бути родина або чиєсь житло, власник якого дозволить вам зареєструватися за адресою”, – наголошують на сторінці “Українського комітету біженців” у Бельгії в Facebook.

Ті біженці, яких селили у таборах, соціальних виплат не отримують, крім 8 євро на тиждень на кишенькові витрати. Українцям радять знайти родину, яка прийме до себе, через групи в Facebook чи спеціальні сайти. Під час реєстрації на отримання тимчасового захисту треба повідомити, чи знайдена приймаюча сім’я.

Для самостійного пошуку безплатного розміщення у Бельгії у пригоді можуть стати такі сайти:

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.