Що робити у разі відсутності електропостачання взимку

Ризик того, що Росія продовжить атаки на енергетичну інфраструктуру і на теплоелектроцентралі та теплоелектростанції, існує.

12.09.2022
Що робити у разі відсутності електропостачання взимку
Фото ілюстративне

Українці мають подумати про запасний варіант евакуації на випадок, якщо у їхніх багатоквартирних будинках взимку зникне електропостачання. Це може статися через ворожі обстріли.

Про це розповів директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко під час інформаційного телемарафону, передає Уніан.

“Ризик того, що Росія продовжить атаки на енергетичну інфраструктуру і на теплоелектроцентралі та теплоелектростанції, є. Обійти його сьогодні ніяк неможливо”, – сказав він.

Харченко порадив: якщо мешканці приватного будинку мають можливість налагодити автономне опалення і автономне енергозабезпечення, то потрібно це зробити.

“Поставте резервний генератор. Якщо у вас газове опалення, я впевнений, що газом ви будете забезпечені, але все одно потрібна буде електрика, щоб працював газовий котел чи інший. Потурбуйтеся про те, щоб у вас все було в робочому стані: перевірте стан опалювальних мереж”, – сказав він.

Харченко вважає, якщо взимку у багатоквартирному будинку не буде електропостачання, теплозабезпечення та каналізації, то людям буде потрібно евакуюватися.

“Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, то, на жаль, маю констатувати той факт, що якщо в місті відсутнє енергозабезпечення, не працює каналізація, не працює електрика, відключилося газопостачання через знеструмлення регіону, то в цій ситуації доведеться шукати шляхи евакуації”, – вважає експерт.

Жити під час зими в умовах низьких температур без енергозабезпечення, без каналізації, газо- і водопостачання неможливо, додав він.

“Якщо ви бачите, що ваш населений пункт, особливо поблизу бойових дій, не буде забезпечений опаленням та електрикою, думайте над резервним варіантом, думайте куди евакуйовуватись”, – сказав Харченко.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.