Омбудсмен порадив українцям на окупованих територіях брати паспорти рф заради виживання

Зараз напрацьовують відповідний закон, за яким після деокупації можна буде офіційно відмовитись від російського громадянства.

01.05.2023
Омбудсмен порадив українцям на окупованих територіях брати паспорти рф заради виживання
Фото: умовне

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до мешканців тимчасово окупованих територій України із закликом отримувати російське громадянство заради збереження власного життя. Про це він заявив в етері телемарафону, передає “Суспільне”.

Зокрема, Лубінець зауважив, що раніше підписаний президентом росії володимиром путіним указ, передбачає кримінальне переслідування мешканців окупованих частин України, а не їхню депортацію.

“Цей указ направлений на те, щоб узаконити примусову паспортизацію, яка відбувається на тимчасово окупованій території України. Це перше. І друге — зафіксувати й поставити крапку в цьому процесі. Я думаю, що всі громадяни України, які відмовляться від російського паспорта, їх просто заарештують. І це буде окрема категорія цивільних заручників, яких російська федерація буде тримати в полоні, в ув’язненні на своїй території або на тимчасово окупованій території України”, — сказав омбудсман.

Відтак Лубінець закликав мешканців ТОТ не відмовлятись від російського громадянства з міркувань безпеки.

“Я б порадив брати російський паспорт, все ж таки, для себе прийняти рішення вижити. Це найголовніше. Ми розуміємо, що це відбувається під тиском, фізичним тиском. Тому взяти паспорт, вижити, дочекатись, коли ми звільнимо цю територію. Після цього, зараз напрацьовується відповідний закон, – офіційно відмовитись від цього паспорту і повернутись до нормального життя. Або для себе приймати рішення і виїжджати з цієї території в будь-який спосіб через будь-яку територію інших країн, але просто звідти виїхати. Ми розуміємо, що це зараз питання виживання на цій території”, — зазначив він.

Омбудсмен додав, що влада України вважає примусову паспортизацію воєнним злочином, але не визнає злочином отримання паспорта.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.