Депутат-смотрящій від Порошенка розказав, як продовжує контролювати російський бізнес

Коментуючи новини щодо арешту корпоративних прав компанії IDS Ukraine, один з її акціонерів – Всеволод Білас пояснив: група компаній без змін продовжує свою операційну діяльність.

02.12.2022
Депутат-смотрящій від Порошенка розказав, як продовжує контролювати російський бізнес

Депутат Львівської обласної ради від партії Європейська солідарність Всеволод Білас є акціонером компанії IDS Ukraine, що є “дочкою” міжнародної групи IDS Borjomi International (входить до “Альфа-груп”). Компанія є ексклюзивним імпортером води “Боржомі” в Україні, а також представлена низкою брендів, зокрема, водами “Моршинська” та “Миргородська”. 13 червня Бюро економічної безпеки повідомило, що суд арештував корпоративні права компанії «Моршинська» на 53,4 млн грн, власником яких є російський олігарх Міхаіл Фрідман, що перебуває під санкціями РНБО. 23 листопада суд передав акції заводів «Моршинської» та «Миргородської» в управління Агентства з розшуку і менеджменту активів (АРМА).

“Ми вдячні виваженій позиції ГПУ та Бюро економічної безпеки: вони не здійснювали кроків, які могли спричинити зупинення операційної діяльності бізнесу. На мій погляд, важливо, аби дії держави щодо націоналізації чи конфіскації активів громадян РФ не призводили до зупинення бізнесу. Ми забезпечуємо роботою й гідною зарплатою тисячі українців, сплачуємо сотні мільйонів податків країні, на постійній основі допомагаємо армії”, – розповів Всеволод Білас у інтерв’ю Forbes.

“За 17 років акціонерний склад групи компаній (входить Моршинський і Миргородський заводи мінеральних вод, дистрибуційна компанія “ІДС” та низка інших компаній) змінювався декілька раз. Зараз безпосереднім акціонером, що володіє 100% акцій IDS Ukraine, є кіпрська компанія “Інтернешнл Дістріб’юшн Сістемз Лімітед”. Право контролю над групою компаній мають діючи разом члени сім’ї Бадрі Патаркацишвілі, що є громадянами Великої Британії (34% акцій), уряд Грузії (7,73 %) та низка міноритарних акціонерів (приблизно 10%) до яких належу і я”, – розповів акціонер IDS Ukraine Всеволод Білас.

Він повідомив, що керівництво вжило заходів для підтримання позитивного операційного прибутку, щоб забезпечити стабільну діяльність підприємств, виплати зарплат, своєчасні розрахунки з постачальниками. Компанія не зупинила проект запуску нової виробничої лінії в Моршині для розливу нових продуктів.

“IDS Ukraine і надалі вчасно сплачує усі належні податки та збори до бюджету України. Від початку 2022 року до державного та місцевих бюджетів надійшло 504,7 млн грн (включно із ЄСВ — єдиним соціальним внеском — у 108,6 млн грн). А на 30 вересня група компаній має позитивний власний капітал та позитивний робочий капітал”, – підкреслив Всеволод Білас.

За його словами, “компанія від початку війни не зупиняла виробництва, а також продовжувала і продовжує забезпечувати людей роботою й регулярно виплачувати їм зарплату, зокрема, і мобілізованим працівникам, хоча держава цього не вимагає”.

“Змінилося оперативне планування, воно тепер охоплює лише півроку, до того ж ми постійно вносимо корективи з огляду на зміну ситуації в країні. Через віялові вимкнення світла плануємо роботу підприємств, враховуючи наявність електроенергії. Щоб зберегти обсяги виробництва, люди на заводах працюють у кілька змін, у тому числі в нічні та на вихідних”, – каже Всеволод Білас.

 

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.