Іран та росія об’єднали свої банківські системи на тлі санкцій Заходу

Обʼєднання системи міжбанківських комунікацій та переказів має на меті підвищити торгові та фінансові операції між країнами.

30.01.2023
Іран та росія об’єднали свої банківські системи на тлі санкцій Заходу
Фото: умовне

Для взаємодії іранським та російським банкам тепер не потрібно використовувати систему SWIFT, повідомляє Reuters.

Після відновлення санкцій США проти Ірану у 2018 році, Ісламську Республіку було відключено від служби обміну фінансовими повідомленнями SWIFT, яка є ключовою міжнародною банківською точкою доступу.

Подібні обмеження застосували й до деяких російських банків після повномасштабного вторгнення росії в Україну минулого року.

“Іранським банкам більше не потрібно використовувати SWIFT, щоб взаємодіяти з російськими банками для відкриття акредитивів, переказів або гарантій”, – заявив заступник голови Центрального банку Ірану Мохсен Карімі.

Центральний банк рф відмовився коментувати угоду, проте Карімі сказав, що “близько 700 російських банків і 106 неросійських банків із 13 різних країн будуть підключені до цієї системи”, не уточнюючи назв іноземних банків.

Зазначимо, з початку війни в Україні Тегеран і москва докладають зусиль для налагодження тісних двосторонніх зв’язків. 

Нагадаємо, росія планує отримати від Ірану балістичні ракети.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.