В Україні подорожчала свинина

Ціни на охолоджену свинину на полицях супермаркетів у травні продовжили підвищення, проте меншими темпами ніж місяцем раніше.

06.06.2023
В Україні подорожчала свинина

Такі підсумки щомісячного моніторингу цін національних торговельних мереж озвучили в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України», пише agronews.ua.

У травні середня ціна охолоджених напівфабрикатів зі свинини склала 202,5 грн/кг, що на 3,8% вище за середній квітневий показник. При цьому у квітні приріст цін був помітно вищим та складав 8,4% констатують в АСУ. «Приріст цін на окремі свинячі частини не був однорідним у травні. Так, найпомітніше подорожчав сезонно популярніший ошийок (+8,6% проти середньої квітневої позначки), стейк (+6,4%) та тазостегнова частина (+5,2%). Водночас бюджетніші лопатка та грудинка зросли в ціні незначно, додавши 0,9% та 1,6% відповідно», ― коментують в АСУ.

«На відміну від попереднього місяця, зміна цін закупівлі живця забійних кондицій та цінників у супермаркетах у травні розсинхронізувалися. Так, роздрібні ціни повернулися до звичного тижневого відставання, тож реагували на коливання цін на сировину не так оперативно та були менш волатильними. Зокрема, через пізніший початок сезону шашликів цього року та, відповідно, дещо нижчу торговельну активність у першій половині місяця середній показник цін на свиней забійних кондицій у травні знизився на 4,6% проти квітневого рівня, склавши 76,3 грн/кг, а роздрібні ціни, навпаки, продемонстрували приріст», ― роз’ясняють аналітики Асоціації.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.