В Україні дорожчають яблука

В Україні наразі гуртові ціни на яблука більш ніж вдвчічі перевищують торішній рівень. Найбільш стрімко зросли ціни на яблуко сорту “Голден Делішез” – майже втричі порівняно з минулим роком.

23.05.2023
В Україні дорожчають яблука
Фото: умовне

Як повідомили аналітики проєкту EastFruit, за рівнем гуртових цін серед популярних сортів виділяються “Голден Делішез” і “Фуджі” – їх продають у середньому по 20 грн/кг гуртом. Аутсайдери – “Джонаголд” і “Ренет Симиренка”, які продаються по 16 грн/кг у середньому.

“Найбільш стрімко зросли ціни на яблуко сорту “Голден Делішез” – майже втричі порівняно з минулим роком. Також у понад 2,5 раза подорожчали сорти яблука “Гала” і “Гренні Сміт”. А ось “Айдаред” виріс у ціні найменше – у 2,1 раза. Це свідчить про вподобання споживачів до різних сортів, а також пов’язано з особливостями зберігання різних сортів яблука”, – пояснили експерти.

Вони зазначили, що сорт “Голден” дуже чутливий навіть до невеликого коливання температури повітря у фруктосховищі, тоді як “Айдаред” набагато менше реагує на ці “струси”. За словами фахівців, оскільки з весни й до осені Україна жила в умовах постійних терористичних атак Росії на цивільну інфраструктуру, а саме на систему енергопостачання країни, то зберегти яблуко загалом було доволі складно, і окремі сорти особливо.

“Українські виробники в сезоні 2022/23 змушені були поспішати з розпродажем яблука зі сховищ, бо не були впевнені в можливості збереження їхньої якості з огляду на “героїчну” боротьбу РФ з українськими трансформаторами. Оскільки українські трансформатори перемогли, то ті садівники, які наважилися зберегти яблуко до травня, змогли непогано заробити”, – підкреслили аналітики.

Вони зазначили, що у 2022 році ціни на яблуко були невисокими й навіть почали знижуватися до травня, оскільки нові логістичні шляхи ще не було відпрацьовано, а порти України були заблоковані російськими агресорами. Це призвело до необхідності розпродажу яблука за мінімально можливими цінами. 

“Також потрібно врахувати, що 2022 року багато садівників упустили можливості провести обробку в садах у весняно-літній період… це негативно позначилося на якості яблук і погіршило їх збереження в зимовий період”, – додали експерти.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.